MK Web Monitoring App - v. 1.0.0.0

Data : 23-01-2021  Kategoria : Narzedziowe

Autor : Marcin Kałat  Licencja : GNU GPL v. 3

Rozmiar : 6 kb 


MK Web Monitoring App, to prosta aplikacja dla Systemu Windows, pozwalająca sprawdzać dostępność stron internetowych w zadanych interwałach czasu. Konfiguruje się ją poprzez pliki app.conf (ustawienia aplikacji) oraz sites.conf (lista stron do testowania, każda w osobnej linii) znajdujące się w katalogu programu.

Program po uruchomieniu wyświetla graficzny Interfejs Użytkownika, gdzie znajduje się okienko z tabela stron (wyników testu) oraz dwa przyciski : Start Monitoring i Stop Monitoring.

Po naciśnięciu przycisku Start Monitoring w osobnym wątku w zadanym interwale czasowym rozpocznie się testowanie stron internetowych, czego wynikiem będzie zmieniająca się zawartość okienka tabelki, gdzie obok linku do strony, pojawią się czas testu oraz kod statusu połączenia.

Aplikacja działa tylko na lokalnym komputerze - nie jest to żadna zaawansowana aplikacja zdolna podpinać się do interfejsów monitorujących usługi na serwerach, ona tylko wykonuje request z lokalnego komputera i pokazuje czy strona jest dostępna.Wymagania systemowe:

Microsoft Windows 7 / 8 / 8.1 / 10

Microsoft .Net Framework 4.6 (dostępne do pobrania ze strony Microsoft za darmo).


Pobierz