Librarian Books Catalogue for Java - v. 1.0.6

Data : 01-02-2021  Kategoria : Katalogowanie

Autor : Marcin Kałat  Licencja : Freeware

Rozmiar : 191 MB 


Program do katalogowania książek, posiada opcje eksportu do formatu XML bazy danych, napisany w Javie - zgodny z Windows, MacOS, Linux i wszędzie tam gdzie jest dostępne Java Runtime Environment 15. Wersja stabilna.

Możliwości programu nie ograniczają się wyłącznie do podania tytułu i opisu i paru pól, jak w wielu innych programach tego typu (również komercyjnych). Poza możliwością opisania książki nr ISBN, ilością posiadanych sztuk, wydawcy, tytułu oryginalnego, roku wydania, języka wydania, jest jeszcze wiele innych pól, a także możliwość wprowadzenia wielu autorów publikacji w widoku tabelarycznym zawierającym szczegółowe dane o autorze danej książki, tak samo jest z wydaniami książki na które natrafiliśmy lub o których wiemy, a także możliwość prowadzenia rejestru wypożyczeń znajomym / współpracownikom, dokładnie opisując co się z książka działo.

Program pozwala łatwo wyszukiwać książki, oraz szybko je znajdować korzystając w tabelki z lista wszystkich książek, która jest zawsze widoczna.

Dane można wprowadzać do wielu baz danych w różnych lokalizacjach na dysku, funkcjonujących niezależnie od siebie, jeśli użytkownik tego potrzebuje.

Wersja 1.0.6 zawiera dla wygody użytkowników Windows załączone open jre 15 oraz launcher w postaci pliku exe, który uruchamia program z załączonym open jre 15 jako środowiskiem wykonawczym, bez konieczności instalacji Java Runtime Environment 15 w systemie operacyjnym użytkownika.

Ponadto Wersja 1.0.6 posiada nową funkcjonalność w postaci możliwości drukowania zawartości bazy danych na lokalnej drukarce.

Licencja : Freeware

Wymagania :
- Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10 lub MacOS, lub Linux
- Java Runtime Environment 15 (do pobrania ze strony Oracle za darmo, bez rejestracji, do celów niekomercyjnuch)
- Zgodny z Open JRE 15 (open source-owa implementacja JRE 15, wolna od opłat, bez graniczeń


Pobierz