Biblioteka Filmów NET - v. 3.0.1.0 Beta

Data : 25-02-2021  Kategoria : Katalogowanie

Autor : Marcin Kałat  Licencja : freeware

Rozmiar : 303 kB 


Biblioteka Filmów NET to najnowszy, zaawansowany, będący kontynuacją Biblioteki Filmów i MK Film DB, program do katalogowania zbiorów filmów na DVD, CD, VHS, czy w postaci plików na dysku. Program posiada dużą ilość pól za pomocą których można opisać posiadane filmy, pogrupowanych w wygodnym interfejsie użytkownika. Program korzysta ze sprawdzonego silnika baz danych. Ponadto program jest lekki i szybki w obsłudze. Nie zawiera zbędnych fajerwerków graficznych. Pozwala zarządzać wieloma bazami danych, eksportować, drukować, prowadzić rejestr wypożyczeń, wpisywać dane właściciela filmu, sklepu i wiele innych.

W tej wersji po okresie przejściowym pozwalającym skonwertować bazę danych, z programu zostało usunięte wymaganie Microsoft SQL Server Local DB. Program aktualnie wykorzystuje standaryzowany format XML.

W wersji 3.0.10 dodałem obsługę informacji o ścieżkach dźwiękowych, które można usłyszeć w filmie i skatalogować. W aktualnej wersji również, baza danych ma postać jednego pliku XML o standaryzowanej zawartości.

Wcześniejsze wersje programu zostały umieszczone na płycie dołączanej do czasopisma komputerowego CHIP i wymienione w artykule opisującym narzędzia dla kinomanów w 2008r.

Program we wcześniejszej wersji także zagościł na płycie dołączonej do PC World Komputer w 2007r.

Jest to wersja testowa (beta) oprogramowania. Może zawierać błędy, aczkolwiek dołożyłem starań, aby program w publicznej becie był możliwie wolny od wad. Jeśli znalazłeś/aś błąd, masz sugestię związaną z funkcjonalnością, skontaktuj się z nami śmiało.

Licencja :Freeware

Wymagania systemowe :
- Windows Vista / 7 / 8 / 10
- Microsoft NET Framework 4.6.1 (należy pobrać ze strony Microsoft za darmo)


Pobierz