Nawigacja

Artykuły » Programy do katalogowania filmów, gier, książek - multimediów » Biblioteka Filmów 1.0.6 - nowe funkcje

Biblioteka Filmów 1.0.6 - nowe funkcje

Biblioteka Filmów 1.0.6 przede wszystkim lepiej niż wersje z serii 1.0.5 wspiera starsze, wciąż znajdujące sie w użyciu procesory, ze względu na linkowanie do starszej, ale jednocześnie zaktualizowanej wersji frameworka QT 4.8.6. Poza tym do zestawu funkcji programu dodałem możliwość drukowania zawartości bazy danych na podłaczonej do systemu użytkownika drukarce, w postaci wygodnego kreatora. W kwestii poprawionych w tej wersji programu błędów zapraszam na forum do wątku poświęconemu historii wersji tego programu.

 

Drukowanie zawartości bazy danych

Kreator drukowania zawartości bazy danych na podłączonej do komputera użytkownika drukarce, jest dostępny po wybraniu w menu programu Operacje->Drukuj. Po otwarciu się okna kreatora widzimy formularz na którym możemy wybrać czy drukowany ma być aktualny rekord, obecnie otwarty w oknie głownym aplikacji, czy też wszystkie rekordy znajdujace sie w bazie danych. Poniżej znajdują się pola wyboru pozwalające wybrać zakres danych do wydrukowania dla każdego drukowanego rekordu. Począwszy od podstawowych danych takich jak tytuł i wszytkie nie znajdujace się w tabelach dane w oknie głównym aplikacji, poprzez dane zgromadzone w tabelach, przefiltrowane względem danego filmu.

Kliknięcie "Drukuj" uruchomi generowanie pliku zawierajacego szablon wydruku z danymi do wydrukowania (plik "wydruk.html" znajdujący się w katalogu programu, jesli funkcja drukownaia została uruchomiona choc raz - jest tam przechowywany ostatni wydruk), a kiedy operacja "składania" wydruku się zakończy w tle pojawi sie okno znane wszystkim użytkownikom systemu Windows, pozwlajace wybrac opcje drukowania dla wybranej w tym oknie drukarki. Po ustawieniu wszystkiego i zatwierdzeniu operacji drukowania przez użtkownika, rozpocznie sie drukowanie wybranych w kreatorze danych.

Biblioteka Filmów uruchamiana z pendrive

Program Biblioteka Filmów można uruchomić z pendrive po skopiowaniu zawartości katalogu instalacyjnego na ten nośnik, gdyż w katalogu instalacyjnym programu znajdują się wszystkie wymagane przez program biblioteki, a baza danych jest zapisywana w katalogu programu.

Warunkiem uruchomienia programu z pendrive, jest podłaczenie pendrive do obsługiwanego przez program systemu operacyjnego (Windows XP / Vista / 7 / 8) Rozmiar instalacji został ograniczony o ok. 10 MB względem wersji z serii 1.0.5 ze względu na usunięcie sporej części zewnętrznych bibliotek wymaganychprzez program do działania.

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
PHP-Fusion PL