Pytania i odpowiedzi: Biblioteka Filmów - MK Film DB

Pytania i odpowiedzi >Biblioteka Filmów - MK Film DB
Aktualizacja do MK Film DB – jak wczytać starą bazę danych z Biblioteki Filmów ?BF 1.0.0.0 - Podczas uruchamiana programu pojawia się komunikat o braku dbxint30.dll lub midas.dll, co robić ?BF 1.0.1.19 - proba uruchomienia formularza Film pod Windows Vista generuje błądBF 1.0.2.0 - 2 - nie mogę dodać okładki filmu do bazy danych, co sie dzieje ?
BF 1.0.2.0 - 2 - Program wyświetla ostrzeżenie o uszkodzeniu bazy danych, co robić ?BF 1.0.2.0 - Kiedy okno głowne aplikacji jest w trybie niesortowanym, gdy próbuję usunąć rekord, otrzymuje komunikat "Nie można usuwac rekordów w trybie sortowanym"BF 1.0.5.10 - 1.0.5.12 - po wyeksportowaniu zawartości bazy danych do pliku *.csv w opisie kolumn polskie znaki sa zniekształconeBF 1.0.5.10 - co się stało z polami edycji danych w tabelach
BF 1.0.5.10 - dleczego nie ma pola na tył okładki filmu ?BF 1.0.5.10 - gdzie sa pola tekstowe dotyczace reżysera, scenografa, kompozytora, operatrora znane z poprzednich wersji programu ?BF 1.0.5.10 - jak nazywa sie główny plik wykonywalny programu ?BF 1.0.5.10 - program się nie uruchamia
BF 1.0.5.10 - w oknie głownym programu pojawił się przycisk "Pobierz z Internetu", który nie działaBF 1.0.5.11 Windows XP SP3 i inne systemy - brak wyświetlania okładek filmówBF 1.0.5.2 i starsze - bug - podczas dodawania pierwszego wiersza do tabel w zakładkach rekord ten dubluje sie po zapisaniuCzy program uruchomi się pod Windows 10 ?
Kiedy zostanie opublikowany konwerter bazy danych ze starego formatu na nowy ?MK_AUTOUPDATE.EXE wymaga połączenia z internetem zaraz po tym jak uruchomię programPo uaktywnieniu funkcji wyszukiwania część zawartości ostatniego rekordu jest przenoszona do pierwszego
Aktualizacja do MK Film DB – jak wczytać starą bazę danych z Biblioteki Filmów ?
Od wersji 1.0.4.19 program Biblioteka Filmów nosi nowa nazwę – MK Film DB – i w związku z tym faktem instalator podczas instalacji aktualizacji do MK Film DB, tworzy nowy katalog dla programu w nowej nazwie. Po pierwszym uruchomieniu programu automatycznie wczytuje się nowa baza danych. Zapewne niektórzy z Was zastanawiają się gdzie się podziała Wasza stara baza danych, z Biblioteki Filmów. Otóż jest ona tam nadal gdzie była dotychczas, w katalogu, w którym zainstalowaliśmy Bibliotekę Filmów, nie ma jej natomiast w katalogu, gdzie znajduje się domyślna baza danych MK Film DB, czyli w katalogu programu. Ponieważ format bazy danych nie zmienił się, wystarczy tylko odszukać katalog, gdzie znajduje się baza danych z Biblioteki Filmów i albo ją otworzyć korzystając z nowej funkcji w menu Operacje, wprowadzonej zresztą niedawno, albo skopiować zawartość katalogu \default_db\ do katalogu \default_db\ w katalogu, gdzie zainstalowaliśmy program MK Film DB. Skopiowanie bazy danych z katalogu Biblioteki Filmów do katalogu MK Film DB, spowoduje zastąpienie domyślnej bazy danych programu MK Film DB, wersją z Biblioteki Filmów. Otwarcie bazy starej danych za pomocą opcji otwierania w menu Operacje, spowoduje wczytanie starej bazy danych, pod warunkiem, że podamy właściwy katalog. Wybór stosownej strategii zostawiam użytkownikowi, bowiem obydwie są równie dobre.
Do góry
BF 1.0.0.0 - Podczas uruchamiana programu pojawia się komunikat o braku dbxint30.dll lub midas.dll, co robić ?
Ta wersja Biblioteki Filmów (1.0.0.0) jest bardzo stara, od dawna dostępne są nowsze wersje (1.0.1.16, 1.0.1.19, 1.0.2.x, 1.0.3.x) zawierające rozwiązanie tego problemu.

Do góry
BF 1.0.1.19 - proba uruchomienia formularza Film pod Windows Vista generuje błąd
Jest sposób obejścia niezgodności tej wersji BF z Windows Vista - należy :
- kliknąć PPM na skrócie programu na pulpicie lub w Menu Start, lub na jego głównym pliku wykonywalnym, wybrać "Właściwości" z menu i przejść do zakładki "Zgodność" i ustawić tam opcję uruchamiania w trybie zgodności z Windows XP SP2,
- w tym samym oknie należy zaznaczyć opcję " uruchom jako Administrator",

Przy próbie uruchomienia z uprawnieniami administratora w zależności od ustawienia UAC i konta na którym pracuje użytkownik, system wyświetli okno wymagające podania hasła administratora, lub potwierdzenia podniesienia uprawnień.

Zalecam jednak zaktualizowanie programu do najnowszej wersji.
Do góry
BF 1.0.2.0 - 2 - nie mogę dodać okładki filmu do bazy danych, co sie dzieje ?
W tej wersji tej możliwości jeszcze nie ma. Zostanie ona wprowadzona niebawem.
Do góry
BF 1.0.2.0 - 2 - Program wyświetla ostrzeżenie o uszkodzeniu bazy danych, co robić ?
Biblioteka Filmów sprawdza przed wykonaniem każdej istotnej operacji na bazie danych oraz podczas uruchamiania czy wszystkie pliki bazy danych są na miejscu - jeśli któregoś tam nie ma - wyświetla ostrzeżenie i nie pozwala kontynuować pracy.

Należy upewnić się czy któryś z plików z rozszerzeniem *.bf znajdujący się w katalogu programu nie został przypadkowo skasowany. Jeśli tak - należy przywrócić go z systemowego kosza (jeśli tam jeszcze jest), albo użyć jednego z programów do odzyskiwania skasowanych danych oraz wykonać kopie zapasową plików, które jeszcze są w katalogu. W przypadku braku jakichkolwiek plików bazy danych przy uruchomieniu program ją utworzy na nowo, pustą.
Do góry
BF 1.0.2.0 - Kiedy okno głowne aplikacji jest w trybie niesortowanym, gdy próbuję usunąć rekord, otrzymuje komunikat "Nie można usuwac rekordów w trybie sortowanym"
Powyższe zachowanie wynika z drobnego błędu w programie w tej wersji. Jest dostępna nowsza wersja 1.0.2.1, która zawiera rozwiązanie tego problemu. Należy ją pobrać i zainstalować. Nie trzeba w tym celu usuwać bazy danych, w postaci plików *.bf. Najnowsza wersja nie zawiera zmian w formacie bazy danych.
Do góry
BF 1.0.5.10 - 1.0.5.12 - po wyeksportowaniu zawartości bazy danych do pliku *.csv w opisie kolumn polskie znaki sa zniekształcone
Problem został rozwiązany w wersji 1.0.5.15 programu. Zalecam aktualizacje do najnowszej wersji.
Do góry
BF 1.0.5.10 - co się stało z polami edycji danych w tabelach
Zostały usunięte, ponieważ nie są już potrzebne. Od wersji 1.0.5.10 Biblioteka Filmów wspiera edycję danych bezpośrednio w tabelach, bez potrzeby dodawania dodatkowych pól tekstowych do interfejsu programu. Sprawa to, że edycja danych w tabelach jest bardziej wygodna.
Do góry
BF 1.0.5.10 - dleczego nie ma pola na tył okładki filmu ?
Dane dotyczące tego pola dalej są w bazie danych, lecz samo pole zostało usunięte z interfejsu programu, ponieważ było rzadko używane. W tej chwili można dodać /usunąć front okładki filmu.
Do góry
BF 1.0.5.10 - gdzie sa pola tekstowe dotyczace reżysera, scenografa, kompozytora, operatrora znane z poprzednich wersji programu ?
Dane z tych pól istnieją dalej w bazie danych, same pola jednak zostały usunięte z interfejsu, ponieważ tabela powyżej pozwala lepiej zarządzać tymi informacjami.
Do góry
BF 1.0.5.10 - jak nazywa sie główny plik wykonywalny programu ?
BF.exe. Po instalacji programu, skrót do tego pliku powinien się pojawić na Pulpicie oraz w Menu Start.
Do góry
BF 1.0.5.10 - program się nie uruchamia
Sytuacja powyższa w wersji 1.0.5.10 programu spowodowana jest brakiem bibliotek, które powinny być dołączone do programu. Aktualizacja do najnowszej wersji rozwiązuje ten problem. Jeśli program wyświetla komunikat błędu przy starcie, dodatkowo należy pobrać z witryny Microsoft biblioteki redystrybucyjne MS VC++ 2010 SP1 x86 i zainstalować w systemie, jeśli jeszcze nie są zainstalowane. Instalator najnowszej wersji zawiera poprawkę również na ta sytuację i instaluje brakujące biblioteki, zaraz po zainstalowaniu Biblioteki Filmów.
Do góry
BF 1.0.5.10 - w oknie głownym programu pojawił się przycisk "Pobierz z Internetu", który nie działa
Jest to zalążek funkcji która się pojawi w programie niebawem, na wzór Biblioteki Filmów NET, Biblioteka Filmów będzie umożliwiać pobranie danych filmów z internetu.
Do góry
BF 1.0.5.11 Windows XP SP3 i inne systemy - brak wyświetlania okładek filmów
Problem jest rozwiązany w wersji 1.0.5.12 programu. Zalecam aktualizację do najnowszej wersji.
Do góry
BF 1.0.5.2 i starsze - bug - podczas dodawania pierwszego wiersza do tabel w zakładkach rekord ten dubluje sie po zapisaniu
Problem został rozwiązany w wersji 1.0.5.10 programu Biblioteka Filmów. Zalecam aktualizację do najnowszej wersji i ręczne usunięcie nadmiarowych rekordów.
Do góry
Czy program uruchomi się pod Windows 10 ?
Tak.
Do góry
Kiedy zostanie opublikowany konwerter bazy danych ze starego formatu na nowy ?
Mogę powiedzieć, iż prace nad konwerterem wciąż trwają, w tej chwili nie wiem jeszcze, kiedy uda mi się je ukończyć
Do góry
MK_AUTOUPDATE.EXE wymaga połączenia z internetem zaraz po tym jak uruchomię program
MK_AUTOUPDATE.EXE - to zintegrowany z Biblioteką Filmów moduł autoaktualizacji, który wymaga połączenia z internetem celem sprawdzenia i pobrania nowszej wersji programu, kiedy zostanie opracowana aktualizacja.
Aktualizacje pomagają ulepszyć program poprzez aplikowanie poprawek na znalezione błędy i wprowadzanie nowych potrzebnych funkcji do programu. Zaleca się, aby aktualizować program tak często jak to możliwe.
Do góry
Po uaktywnieniu funkcji wyszukiwania część zawartości ostatniego rekordu jest przenoszona do pierwszego
Problem został już rozwiązany. Należy dokonać aktualizacji programu do najnowszej wersji. Niepoprawnie zmodyfikowany rekord najlepiej usunąć i po aktualizacji programu do najnowszej wersji utworzyć od nowa. Pozostała zawartość bazy danych nie jest objęta działaniem tego błędu.
Do góry
PHP-Fusion PL