Pytania i odpowiedzi: Dodatki do komunikatora Tlen.pl

Pytania i odpowiedzi >Dodatki do komunikatora Tlen.pl
Admin Bot Plugin : wtyczka nawet jak ustawię czas bana na większy niz zero nie banujeAdmin Bot Plugin : wtyczka niepoprawnie reaguje na zabronione słowa kluczowe i nie robi nicJak ma zainstalowac plugin do komunikatora Tlen 7 ?Scroll Lock Flasher Plugin - gdzie znajdę plik slfp_log.txt ?
Scroll Lock Flasher Plugin - kiedy wysyłać plik slfp_log.txt ?Scroll Lock Flasher Plugin - wtyczka na czas migania blokuje mi okno TlenuScroll Lock Flasher Plugin - wtyczka nie działaTlen 7 Settings Backup : nie działa eksport skórek
Tlen Archive Merger : Podczas łączenia archiwów program wyświetla błąd "file not found", mimo iz podałem prawidłową ścieżkęTlen Archive Merger : Program wyświatla komunikat "Wystapił nieznanay błąd w chats.dat!! ID=0, Flags = 56456464, Size = 456446"Tlen7 Settings Backup - próba eksportu jednego tylko profilu eksportuje wszystkieTlen7 Settings Backup - próba importu jednego tylko profilu generuje wyjątek w pewnych okolicznościach
Tlen7 Settings Backup - program nie eksportuje ustawieńTlen7 Settings Backup 1.0.0.4 - czasem musze nacisnąć 2 razy przycisk wykonaj aby dokonac importu
Admin Bot Plugin : wtyczka nawet jak ustawię czas bana na większy niz zero nie banuje
Ze względu na ograniczenia testowego SDK dla komunikatora Tlen.pl 7, wtyczka Admin Bot Plugin przed wersją 0.0.12 nie potrafiła banować. Od wersji 0.0.12 włącznie ze względu na to, iż wtyczka korzysta z pakietów xml wysyłanych na serwer czatów tlenowych, banowanie jest już możliwe. Dlatego tez polecam aktualizację wtyczki do najnowszej wersji.
Do góry
Admin Bot Plugin : wtyczka niepoprawnie reaguje na zabronione słowa kluczowe i nie robi nic
Od wersji 0.0.12 ten problem został naprawiony. Wtyczka potrafi już poprawnie przetworzyć listę zabronionych słów na czacie (włącznie z większością ich odmian) i wyrzucić / zbanować / ostrzec jeśli użytkownik takich słów użyje.
Do góry
Jak ma zainstalowac plugin do komunikatora Tlen 7 ?
Plugin wystarczy skopiować do podkatalogu \plugins w katalogu , gdzie zainstalowany jest komunikator Tlen 7.

Np. jeśli komunikator jest zainstalowany w katalogu X:\Tlen7 to katalog plugins mieści się pod ścieżką X:\Tlen7\plugins.

Po uruchomieniu komunikatora należy wejść Tlen->Ustawienia->wtyczki i zaptaszyć plugin, po czym kliknąć "Zachowaj"
Do góry
Scroll Lock Flasher Plugin - gdzie znajdę plik slfp_log.txt ?
Plik znajduje się w katalogu instalacyjnym komunikatora Tlen.pl. Czyli jak mamy komunikator Tlen.pl zainstalowany w katalogu D:\Tlen.pl, to plik z logiem wtyczki znajduje się pod ścieżką D:\Tlen.pl\slfp_log.txt.
Do góry
Scroll Lock Flasher Plugin - kiedy wysyłać plik slfp_log.txt ?
Plik z logiem działania wtyczki należy wysyłać, kiedy występują błędy w działaniu wtyczki, po jej wyładowaniu.
Do góry
Scroll Lock Flasher Plugin - wtyczka na czas migania blokuje mi okno Tlenu
Należy zaktualizować wtyczkę do najnowszej wersji. Problem został rozwiązany w wersji 0.0.3, ale są dostępne już nowsze wersje od 0.0.3.
Do góry
Scroll Lock Flasher Plugin - wtyczka nie działa
Znane są problemy z wtyczką związane z obsługą przez komunikator Tlen.pl kont XMPP oraz kont przy wykorzystaniu s2s Tlen <-> jabber.

Wtyczka nie stwarza problemów w przypadku kont Tlenowych (natywnych, działających w sieci Tlen.pl)
Do góry
Tlen 7 Settings Backup : nie działa eksport skórek
Do wersji 1.0.0.4 eksport skórek nie jest możliwy. Prace są w toku, aby dodać do programu taka funkcjonalność.

AKTUALIZACJA : od wersji 1.0.0.5 eksport / import skórek jest możłiwy
Do góry
Tlen Archive Merger : Podczas łączenia archiwów program wyświetla błąd "file not found", mimo iz podałem prawidłową ścieżkę
Zdarza się czasem, że pliki archiwum które podlegają scalaniu są uszkodzone, nawet jeśli przeglądarka archiwów komunikatora Tlen.pl, niektóre rozmowy wyświetla poprawnie (wynika to ze specyfiki formatu plików archiwum Tlenu i tego jak komunikator z nich korzysta). W takim przypadku należy Tlen Archive Merger wskazać archiwum zawierające możliwie najmniej błędów.
W wersji 1.0.0.3 - wprowadzone zostały usprawnienia mające wyeliminować wpływ błędów w archiwum na proces scalania.

Inna przyczyną może być zbyt długa ścieżka do jednego z plików scalanych archiwów; program pozwala korzystać z 255-znakowej ścieżki - jest to standard przyjęty w systemach Windows. Aby móc scalić takie archiwa należy skopiować je do katalogu np. X:Pierwsze_archiwum i X:Drugie_archiwum i dopiero wtedy podać dla każdej pary plików chats.dat i chats.idx w okienku programu odpowiednie ścieżki.
Do góry
Tlen Archive Merger : Program wyświatla komunikat "Wystapił nieznanay błąd w chats.dat!! ID=0, Flags = 56456464, Size = 456446"
Wartości ID, Flags, Size mogą się wahać od dużych liczb ujemnych przez "0" aż po duże wartości liczb dodatnich.

Ten błąd występuje kiedy program napotyka błąd w strukturze archiwum. Może pomóc skompaktowanie archiwum.
Do góry
Tlen7 Settings Backup - próba eksportu jednego tylko profilu eksportuje wszystkie
Błąd występował w kodzie aplikacji od jakiegoś czasu, lecz w wersji 1.0.0.8 został rozwiązany. Polecam aktualizacje do najnowszej wersji.
Do góry
Tlen7 Settings Backup - próba importu jednego tylko profilu generuje wyjątek w pewnych okolicznościach
Błąd wynikający z paskudnej literówki w kodzie, został naprawiony w wersji 1.0.0.8. Jednocześnie pragnę poinformować, że problem dotyczył sytuacji kiedy importowano jeden profil z wielu i tylko w pewnych okolicznościach. Opcja eksportu / importu całego zestawu ustawień nie generowała żadnych problemów.
Do góry
Tlen7 Settings Backup - program nie eksportuje ustawień
Ścieżka do pliku archiwum do którego zostaną wyeksportowane ustawienia Tlenu powinna nie zawierać spacji. Ścieżkę do archiwum podaje się klikając na przycisk obok pola tekstowego.
Problem występował w wersjach 1.0.0.1 - 1.0.0.3 programu. W wersji 1.0.0.4 został rozwiązany. Dlatego też zalecam aktualizacje do wersji 1.0.0.4 Tlen7 Settings Backup
Do góry
Tlen7 Settings Backup 1.0.0.4 - czasem musze nacisnąć 2 razy przycisk wykonaj aby dokonac importu
W najnowszej wersji ten błąd jest naprawiony. Polecam zatem jak najszybsza aktualizację.
Do góry
PHP-Fusion PL