Pytania i odpowiedzi: Ogólne

Pytania i odpowiedzi >Ogólne
Dlaczego programy z tej strony nie sa podpisane cyfrowoJestem zarejestrowany/a na tej stronie, ale nie mogę się zalogować, co robić ?Na jakich zasadach udostepniane sa programy umieszczona na tej stronie ?Nie mogę się zarejestrować na tej stronie, mimo iz próbowałem/am wiele razy
Plik pobrany z działu POBIERALNIA jest uszkodzonyPobrałem program na licencji open source z tej strony, ale w paczce nie ma kodu źródłowego, gdzie go znajdę ?Program pobrany ze strony nie uruchamia sięW dziale pomoc nie ma odpowiedzi na pytanie, które chciałbym/chciałabym zadać
W formularzu kontaktowym podałem/am prawidłowy kod captcha lecz otrzymuję komunikat błeduW pobranym pliku znalazłem wirusa
Dlaczego programy z tej strony nie sa podpisane cyfrowo
Fakt braku posiadania przez program cyfrowego certyfikatu, o czym komunikat pochodzący od systemu Windows 8 i innych starszych informuje zarówno podczas pobierania programu jak i uruchamiania jego instalatora, oznacza iż program nie został podpisany cyfrowo, co z kolei wynika z tego, iż uzyskanie takiego certyfikatu jest czasochłonne i kosztowne i zupełnie nieopłacalne i niepotrzebne w przypadku darmowych narzędzi.
W tworzonych przeze mnie programach nie umieszczam złośliwego kodu, czego mechanizm zaprojektowany przez firmę Microsoft nie sprawdza, lecz jedynie sam fakt posiadania lub nie certyfikatu, o którym już wyżej pisałem. Sam Microsoft w w/w komunikatach informuje, iż program może być potencjalnie groźny, ale nie koniecznie tak musi być, poprzez sam fakt, że nie został podpisany. Co jednak nie znaczy, że program taki jest.
Aby zapewnić sobie należyty poziom ochrony przed złośliwym oprogramowaniem należy korzystać z legalnego, aktualnego i poprawnie skonfigurowanego oprogramowania antywirusowego renomowanych producentów. Programy pochodzące z tej strony są zawsze wielokrotnie testowane w niezależnych programach antywirusowych. Kondycja techniczna tej strony jest na bieżąco monitorowana pod kątem rozmaitych zagrożeń, w tym złośliwego oprogramowania, w miarę możliwości i potrzeb.
Do góry
Jestem zarejestrowany/a na tej stronie, ale nie mogę się zalogować, co robić ?
Pod polem logowania jest odpowiedni link resetowania hasła, należy z niego skorzystać. Ze względu na ochronę danych osobowych i wymogi bezpieczeństwa jedynie w wyjątkowych i uzasadnionych przypadkach ingerencja Administratora jest możliwa. Te zasady mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa kont użytkowników tej strony.
Do góry
Na jakich zasadach udostepniane sa programy umieszczona na tej stronie ?
Na zasadach opisanych w licencji, dołączonej do każdej kopii moich programów. Należy się z nią zapoznać przed instalacją lub w przypadku programów nie posiadających instalatora, uruchomieniem.
Do góry
Nie mogę się zarejestrować na tej stronie, mimo iz próbowałem/am wiele razy
W takim przypadku proszę o kontakt z Administratorem, dane kontaktowe są w dziale "Kontakt".
Do góry
Plik pobrany z działu POBIERALNIA jest uszkodzony
Należy spróbować go pobrać jeszcze raz. Czasami się może zdarzyć coś na łączach nawet na najlepszych serwerach i u najlepszego ISP.
Jeśli mimo to, plik jest uszkodzony, należy mnie o tym powiadomić.
Do góry
Pobrałem program na licencji open source z tej strony, ale w paczce nie ma kodu źródłowego, gdzie go znajdę ?
Zgodnie z tą licencją kod źródłowy może zostać udostępniony w postaci repozytorium kodu na jednym lub więcej serwisów hostujących tego typu materiały. W opisie programu w Pobieralni powinno być wskazane gdzie można zapoznać się z kodem źródłowym i pobrać go na swój komputer. W przypadku problemów z ta forma dystrybucji proszę o kontakt osoby chętne do pobrania kodu źródłowego programów, które zdecydowałem się udostępnić na licencji open source.

Znacząca większość programów na tej stronie NIE jest udostępniana na licencji open source, są jednak nieliczne wyjątki, w takich przypadkach jest to wyraźnie oznaczone.
Do góry
Program pobrany ze strony nie uruchamia się
Możliwe, że Twój system operacyjny nie jest wymieniony na liście obsługiwanych systemów operacyjnych. W takim razie należy zgłosić się do mnie, rozważę czy ewentualnie dodać wsparcie dla tego OS-a w konkretnym programie.

Systemy, na które NA PEWNO nie zamierzam tworzyć nowego oprogramowania to Windows 3.1, 95, 95 OSR 2, 98, Me, MS-DOS w każdej wersji. Generalnie dlatego, bo nawet Microsoft już o nich zapomniał, nie wspominając już o użytkownikach.
Do góry
W dziale pomoc nie ma odpowiedzi na pytanie, które chciałbym/chciałabym zadać
Można skorzystać z Forum znajdującego się na tej stronie, celem uzyskania pomocy. Forum ma ta przewagę na bezpośrednim kontaktem, że umożliwia się dzielenie swoimi doświadczeniami wszystkim zarejestrowanym użytkownikom tej strony. Umożliwia również pokazanie rozwiązania problemu innym osobom, które mogą go doświadczać.

Aby skontaktować się ze mną bezpośrednio, należy w celu uzyskania odpowiedzi użyć podstrony "Kontakt" lub wysyłając e-maila na adres support@mkalat.pl, który jest także podany w dziale Kontakt.

Chętnie odpowiadam na pytania dotyczące moich programów.
Do góry
W formularzu kontaktowym podałem/am prawidłowy kod captcha lecz otrzymuję komunikat błedu
W takim razie należy odświeżyć formularz wchodząc w niego jeszcze raz, lub też przed wysłaniem maila z formularza kontaktowego, należy użyć przycisku ponownego generowania kodu captcha zanim spróbuje się wysłać maila.
Do góry
W pobranym pliku znalazłem wirusa
Należy o takiej sytuacji niezwłocznie mnie powiadomić.
Zawsze dbam o to aby programy zamieszczane na mojej stronie były czyste i nie sprawiały problemów oraz charakteryzowały się należytą jakością wykonania.
Do góry
PHP-Fusion PL