Nowa wersja programu do katalogowania filmów z Listopada i garść informacji nt. planu wydań
Dodane przez MK dnia 18/12/2016

W Listopadzie wrzuciłem do Pobieralni nowa wersję mojego programu do katalogowania filmów, która inaczej niż to było dotychczas, nie jest dystrybuowana w postaci instalatora, ale w postaci archiwum *.zip, odchudzonego o instalatory NET Framework oraz starej wersji silnika baz danych używanych w poprzednich wersjach. Program obecnie używa Net Framework 4.6 oraz MS SQL Server 2016 Local DB (instalator tej wersji jest dołaczony do archiwum *.zip dla wygody użytkownika).

Poza tym w najnowszym patchu zawarłem troche poprawek na błędy związane z obsługa ścieżek w pewnych nietypowych sytuacjach, oraz odchudziłem program o narzędzie auto-aktualizacji.

Obecnie jeśli chcecie wiedzieć czy pojawiła się nowa wersja - zapraszam w tym celu na ta stronę. Przynajmniej na razie, dopóki nie wprowadzę zmian w procesie aktualizacji programu, które sa w toku.

W kwestii planu wydań - ze wzgędu na za mała ilość czasu, który mogłem wygospodarować na wprowadzanie modyfikacji do programu, opisanych na forum, wprowadzanie tych zmian zostało przesunięte na 2017 rok, co mam nadzieję nastąpi w końcu. Mowa o poprawkach, które miałem wprowadzić w 2016 roku.

Z planu wydań wyleciały 2 punkty i są to kreatory importu baz danych z wersji programu, które były stosunkowo mało rozpowszechnione i zostały wydane dobre kilka lat emu, a jedna z nich 10 lat temu prawie. Biorąc pod uwagę ilośc testów, które miałbym przeprowadzić, i fakt, że są ważniejsze zmiany jakie chcę wprowadzić, w ramach swojego wolnego czasu, nie miało sensu utrzymywanie tych pozycji dalej w planach.