Programy do katalogowania multimediów : Biblioteka Filmów NET, Biblioteka Filmów vel. MK Film DB (opis), Kolekcja Gier Komputerowych (opis), MK Games Catalogue NET (opis).

Programy do katalogowania książek : Librarian Books Catalogue (BETA).

Programy narzędziowe dla Komunikatora Tlen.pl : Tlen Archive Merger (opis), Tlen7 Settings Backup (opis).

Programy narzędziowe dla komunikatora WTW : WTW Profile Backup NET,

Wtyczki dla komunikatora Tlen.pl : Scroll Lock Flasher Plugin (opis), Admin Bot Plugin (opis), Wishes Sender Plugin (opis).

Moje Repozytorium na github.com : Moje repozytorium na github.com

Wszystkim, którzy przekazywali mi sugestie odnośnie znalezionych błędów i nowych potrzebnych funkcji, dziękuję.

Na stronie dostępny jest też dział "POMOC", gdzie uzyskasz odpowiedź na najczęstsze pytania. W przypadku problemów nieopisanych w Pomocy zapraszam na FORUM. Można także wyrazić swoja opinię w postaci komentarza pod artykułem lub plikiem w Pobieralni. Dostępne są także przewodniki do moich programów w postaci artykułów, przewodniki dla użytkowników komunikatora Tlen.pl (w tym dokumentacja dla programistów), a także różne inne publikacje na tematy komputerowe.

Na koniec pragnę zaznaczyć, iż programy nie zawierają złośliwego kodu, można je bez obaw pobierać i instalować, używać.

Pozdrawiam
Marcin Kałat

 
Biblioteka Filmów, WTW Profile Backup NET - zgodne z Windows 10

Testów zgodności programów dostępnych na mkalat.pl ciąg dalszy.... Przetestowałem WTW Profile Backup NET i Biblitekę Filmów w najnowszych wersjach i stwierdziłem brak jakichkolwiek problemów w związku z tymi programami w Windows 10. Jeśli zauważycie jakieś - poproszę o informację. W imieniu wszytkich użytkowników programow mojego autorstwa i moim - dziękuję.

Pozdrawiam

Marcin Kałat


 
MK Games Catalogue NET 1.0.6.41 - nowa wersja dostępna

W najnowszej wersji programu do katalogowania gier komputerowych (również z biblioteki Steam) i pobierania infomacji o posiadanych kopiach z internetu (gry-online.pl), wprowadziłem poprawki do mechanizmu importu ze starego formatu bazy danych (MS SQL Server Compact Edition 3.5 SP 2) tabel mody i dodatki. Tabela główna zawierajaca wszystkie dane o posiadanych grach importowała się i importuje bezproblemowo, tutaj nie trzeba było wprowadzac poprawek.

Program od tej wersji, celem optymalizacji działania do komputera danego użytkownika, pod koniec instalacji dokonuje optymalizacji binariów. W tym celu uruchamia Microsoftowe narzędzie NGEN, co można zaobserwować pod postacią okienka konsoli Windows (cmd.exe) pojawiającego się na parę minut pod koniec procesu instalacji. Wraz z programem optymalizowane mogą być też biblioteki potrzebne do jego działania (zależności), wtedy ten proces trwa trochę dłużej.

Zapraszam do Pobieralni !

Pozdrawiam

Marcin Kałat


 
MK Games Catalogue NET ma zgodność z Windows 10

Program MK Games Catalogue NET w najnowszej wersji ma, wedle moich testów, zgodność z Windows 10.

Dotyczy to również operacji uaktualniania ze starszych wersji systemu operacyjnego Microsoftu, do najnowszej obecnie - Windows 10.


 
Biblioteka Filmów NET ma zgodność z Windows 10

Program Biblioteka Filmów NET w najnowszej wersji ma, wedle moich testów, zgodność z Windows 10.

Program na Windows 10 nie wymaga żadnych dodatkowych kroków, również w przypadku dokonywania uaktualnienia z poprzednich wersji systemu Windows do Windows 10. Ponieważ, z oczywistych powodów, nie jestem w stanie przetestować wszystkich konfiguracji sprzętowo-programowych, jeśli coś będzie nie tak, nie wachajcie się podesłać informację na ten temat.

Pozdrawiam

Marcin Kałat


 
MK Games Catalogue NET - patch

Niebawem zamierzam opublikować patch do MK Games Catalogue NET zawierający poprawkę związaną z mechanizmem importu ze starego formatu bazy danych (MS SQL Server Compact Edition 3.5 SP2) do nowego (MS SQL Server 2012 Local DB), naprawiającą błąd, który powoduje, że tabele modów i dodatków do danej skatalogowanej gry nie zostaja zaimportowane ze starego formatu. Reszta danych jest przenoszona prawidłowo.


 
Biblioteka Filmów NET 1.0.4.001 - nowa wersja dostępna

W Pobieralni wylądowała właśnie nowa wersja programu do katalogowania filmów mojego autorstwa, która zawiera szereg poprawek, m.in. zaktualizowany silnik baz danych MS SQL Server 2012 Local DB, plus konweter ze starego formatu do nowego importujący całą baze danych, a także poprawione wykrywanie języka systemu operacyjnego użytkownika podczas pierwszego uruchomienia, oraz poprawioną listę wszystkich skatalogowanych filmów po prawej okna aplikacji.

Program obecnie używa MS NET Framewrok 4.5.1, co wiąże się porzuceniem wsparcia dla Windows XP. Ostatnią wersją programu wspierającą Windows XP jest 1.0.3.155 + hotfix 1.

Oczywiście instalatory bibliotek wykorzystywanych przez program zostały dołaczone do instalatora programu. Program także przed zakończeniem instalacji optymalizuje swoje binaria do komputera użytkownika, aby zapewnic jak najlepszą wydajność.


 
MK Games Catalogue NET - optymalizacje

Ze względu na wydłużony w ostatniej, względem poprzednich wersji programu, czas uruchamiania się programu zamierzam wprowadzić optymalizacje w nastepnych wersjach programu. Wedle testów, użycie mechanizmu optymalizacji zaraz po instalacji programu, przynosi ok. 50% poprawę wydajności startu i działania aplikacji. Efekt ten się utrzymuje podczas następnych uruchomien programu. Po zainstalowaniu aktualizacji do programu, MKGC NET instalator będzie przeprowadzał optymalizacje od nowa, dla nowej wersji.

Instalator w tym celu wykorzystuje wbudowane w NET Framework 4.5 narzędzia, które znajdują się w każdej instalacji tego pakietu bibliotek, z których korzysta program. Optymalizacja polega na kompilacji kodu pośredniego (MSIL) do kodu natywnego, który działa już bez pośrednictwa JIT. Jak już wspomniałem daje to w przypadku MK Games Catalogue NET przyrost wydajności o ok. 50%, czyli dużo.


 
Poprawiony link do hotfixu dla BF NET 1.0.3.155

Poprawiłem link do Hotfixu 1 dla Biblioteki Filmów NET 1.0.3.155, w Pobieralni. Od teraz plik zawierający hotfix powinien się pobierać prawidłowo.

Aby zastosować hotfix prawidłowo, należy najpierw zainstalować program w wersji 1.0.3.155, a potem zaaplikować hotfix 1.

Pozdrawiam

MK


 
Biblioteka Filmów NET - hotfix dla 1.0.3.155 BETA

Dzięki informacji zwrotnej od jednego z użytkowników programu Biblioteka Filmów NET 1.0.3.155, opublikowałem dzisiaj paczke z hotfixem zawierającym wyłacznie plik wkonywalny programu, w związku ze zgłoszonym problemem podczas pierwszego uruchomienia programu. Hotfix naprawia problem który się pojawił niedawno, już po wydaniu ostatniej wersji programu.