Powitanie

Witaj na mojej stronie domowej


poniżej znajdziesz podstawowe informacje o wersjach beta moich płatnych programów, jak również o tych na licencji open source :Programy do katalogowania multimediów : Biblioteka Filmów NET, Biblioteka Filmów vel. MK Film DB (opis), Kolekcja Gier Komputerowych (opis), MK Games Catalogue NET (opis).

Programy do katalogowania książek : Librarian Books Catalogue (BETA).

Programy narzędziowe dla Komunikatora Tlen.pl : Tlen Archive Merger (opis), Tlen7 Settings Backup (opis).

Programy narzędziowe dla komunikatora WTW : WTW Profile Backup NET,

Wtyczki dla komunikatora Tlen.pl : Scroll Lock Flasher Plugin (opis), Admin Bot Plugin (opis), Wishes Sender Plugin (opis).

Moje Repozytorium na github.com : Moje repozytorium na github.com

Wszystkim, którzy przekazywali mi sugestie odnośnie znalezionych błędów i nowych potrzebnych funkcji, dziękuję.

Na stronie dostępny jest też dział "POMOC", gdzie uzyskasz odpowiedź na najczęstsze pytania. Można także wyrazić swoja opinię w postaci komentarza pod artykułem lub plikiem w Pobieralni. Dostępne są także przewodniki do moich programów w postaci artykułów, przewodniki dla użytkowników komunikatora Tlen.pl (w tym dokumentacja dla programistów), a także różne inne publikacje na tematy komputerowe.

Na koniec pragnę zaznaczyć, iż programy nie zawierają złośliwego kodu, można je bez obaw pobierać i instalować, używać.

Pozdrawiam
Marcin Kałat

Tlen Reader NET 1.0.3682.21842 - NOWA WERSJA W POBIERALNI

Dodałem dziś nową wersję Tlen Reader NET do Pobieralni.

Zawiera poprawki związane z wyświetlaniem danych rozmówców w oknie podglądu archiwum. Wygląda na to, iż kodowanie w pliku chats.dat faktu od kogo wyszła dana wiadomość polega na takim ustawieniu flagi w strukturze rekordu danej wiadomości, że jej ostatnia cyfra jest nieparzysta (wypowiedź wychodząca od nas) lub parzysta (wypowiedź przychodząca od zdalnego rozmówcy).

Przedtem wydawało mi się, iż tlen ustawia tylko dwie flagi o stałej wartości odróżniające kto jest autorem wiadomości, lecz przebadanie kliku archiwów od różnych osób wykazało iż, flagi są generowane według jakiegoś algorytmu, tak że wynik jest taki jak wyżej napisałem - ostatnia cyfra całej flagi oznacza kto jest autorem wiadomości. To oczywiście przy założeniu, iż flagę potraktować należy jako Integer 32 bit.

Tlen Reader NET 1.0.3681.36634 - NOWA WERSJA DOSTĘPNA

W POBIERALNI jest już dostępna nowsza wersja programu.

Wprowadza ona poza paroma usprawnieniami parę nowości :

- program pozwala teraz odczytywać archiwa zarówno skasowane jak i te normalne,

- program rozróżnia teraz kto pisał daną wiadomość - czy użytkownik lokalny czy zdalny rozmówca - w przypadku skasowanego archiwum jest tylko to oznaczane, kiedy natomiast odczytywane jest archiwum normalne program "wyciąga" jeszcze z niego login zdalnego rozmówcy.

Funkcja odczytu normalnego archiwum (nieskasowanego) może być przydatna w chwili kiedy nie można się do niego za pomocą komunikatora dostać.

Tlen Reader NET 1.0

W Pobieralni udostępniłem najnowsza wersje programu służącego do odczytywania rozmów ze skasowanego archiwum rozmów komunikatora Tlen.pl.

Zainspirowała mnie do tego lektura jednego z postów na forum ekipa.tlen.pl i osobista potrzeba, bowiem pod nowszymi wersjami Windows znane mi programy do tego celu nie działają. Zatem nastała pora aby stworzyć własny :D

Program wykorzystuje dostępne do pobrania za darmo środowisko Microsoft Net Framework 3.5 i jest (program) na licencji freeware.

Zmiana kolorystyki strony

Postanowiłem zmienić skórkę strony, bowiem doszedłem do wniosku, iż ta szaro-niebieska kolorystyka wygląda wręcz odpychająco. Tak więc po pewnych przeróbkach mamy oto znowu bardziej kolorową templatkę strony. Mam nadzieje , że się ona spodoba odwiedzającym stronę M. Kałat - programy.

Biblioteka Filmów 1.0.2.2 zgodna Windows 7

Wykonane przeze mnie testy wykazały, iż program Biblioteka Filmów 1.0.2.2 (tak jak wszystkie wydania z serii 1.0.2.x) jest zgodny z Windows 7. Jest to dobra wiadomość dla posiadaczy tych systemów. Oczywiście zgodność z poprzednimi systemami Microsoftu jest zachowana (VISTA, XP, 2000). Jeśli chodzi o wcześniejsze systemy tego producenta (np. Windows 98, 95) być może niektóre funkcje nie działają.

Opis najnowszej wersji został zaktualizowany zgodnie z moimi ustaleniami.

Drobne problemy z działem Pobieralnia

Od chwili migracji do nowego CMS-a występują drobne problemy z działem Pobieralnia. W tej chwili pracujemy (ja i jeszcze ktoś) nad poprawą tego stanu rzeczy. Najnowszą wersje Biblioteki Filmów i innych programów można pobrać w tej chwili bez problemu, niemniej jednak mogą się przydarzyć niekiedy problemy, dlatego też apeluję o cierpliwość.

Trudno jednak w tej chwili powiedzieć kiedy nastąpi rozwiązanie problemu, niemniej jednak prace są w toku.

Przejście na nowy CMS

Dziś właśnie nastąpiło przejście serwisu na nowy CMS. Część newsów nie została przeniesiona do nowego silnika. Te które zostały, są potrzebne ze względu na swoją funkcję informacyjną. Jak widać newsy na starym CMS-ie opublikowane dawno temu, mają teraz dzisiejsza datę...

Nowa wersja Biblioteki Filmów w Pobieralni

Pragnę zakomunikować, iż na serwer wrzuciłem najnowszą wersję Biblioteki Filmów (1.0.2.0), która zawiera szereg zmian i usprawnień - m.in. program w najnowszej wersji jest zgodny z Windows Vista. Program pracuje na opracowanej przeze mnie bazie danych. Prace nad konwerterem ze starego formatu bazy danych do nowego postępują powoli (zostanie on udostępniony później).Aktualizacja : Dostępna jest nowsza wersja programu oznaczona numerem 1.0.2.1, zawierająca poprawki znalezionych błędów.

Ciąg dalszy prac nad nową wersją Biblioteki Filmów

Zdecydowałem się napisać trochę o prowadzonych przeze mnie pracach nad nową wersją Biblioteki Filmów, roboczo oznaczonej jako 1.0.2.0, które trwają już od jakiegoś czasu i posuwają się do przodu cały czas.

Mianowicie, pracuję nad tym , aby program korzystał ze swojej własnej bazy danych, nie zaś z zewnętrznego silnika jak w poprzednim artykule napisałem - MS SQL Server Compact edition. Wymaga to przeprojektowania kilku rzeczy. Zastanawiam się nad wprowadzeniem obsługi profili użytkowników w programie, lecz jest to raczej cel na dalsze wersje. Trwają też prace nad konwerterem bazy danych z Firebirda do mojego własnego formatu. Wprowadziłem też kilka usprawnień w interfejsie aplikacji : m. in. rozwijane pola combo w miejsce pól Gatunek oraz Rodzaj nośnika (zakładka Dane o egzemplarzu) a także dodatkowe pole zawierające miejsce na oryginalny tytuł filmu, zaraz pod polem Tytuł.

Za jakiś czas opublikuję więcej informacji.
PHP-Fusion PL