Programy do katalogowania multimediów : Biblioteka Filmów NET, Biblioteka Filmów vel. MK Film DB (opis), Kolekcja Gier Komputerowych (opis), MK Games Catalogue NET (opis).

Programy do katalogowania książek : Librarian Books Catalogue (BETA).

Programy narzędziowe dla Komunikatora Tlen.pl : Tlen Archive Merger (opis), Tlen7 Settings Backup (opis).

Programy narzędziowe dla komunikatora WTW : WTW Profile Backup NET,

Wtyczki dla komunikatora Tlen.pl : Scroll Lock Flasher Plugin (opis), Admin Bot Plugin (opis), Wishes Sender Plugin (opis).

Moje Repozytorium na github.com : Moje repozytorium na github.com

Wszystkim, którzy przekazywali mi sugestie odnośnie znalezionych błędów i nowych potrzebnych funkcji, dziękuję.

Na stronie dostępny jest też dział "POMOC", gdzie uzyskasz odpowiedź na najczęstsze pytania. W przypadku problemów nieopisanych w Pomocy zapraszam na FORUM. Można także wyrazić swoja opinię w postaci komentarza pod artykułem lub plikiem w Pobieralni. Dostępne są także przewodniki do moich programów w postaci artykułów, przewodniki dla użytkowników komunikatora Tlen.pl (w tym dokumentacja dla programistów), a także różne inne publikacje na tematy komputerowe.

Na koniec pragnę zaznaczyć, iż programy nie zawierają złośliwego kodu, można je bez obaw pobierać i instalować, używać.

Pozdrawiam
Marcin Kałat

 
Zmiana kolorystyki strony
Postanowiłem zmienić skórkę strony, bowiem doszedłem do wniosku, iż ta szaro-niebieska kolorystyka wygląda wręcz odpychająco. Tak więc po pewnych przeróbkach mamy oto znowu bardziej kolorową templatkę strony. Mam nadzieje , że się ona spodoba odwiedzającym stronę M. Kałat - programy.
 
Biblioteka Filmów 1.0.2.2 zgodna Windows 7
Wykonane przeze mnie testy wykazały, iż program Biblioteka Filmów 1.0.2.2 (tak jak wszystkie wydania z serii 1.0.2.x) jest zgodny z Windows 7. Jest to dobra wiadomość dla posiadaczy tych systemów. Oczywiście zgodność z poprzednimi systemami Microsoftu jest zachowana (VISTA, XP, 2000). Jeśli chodzi o wcześniejsze systemy tego producenta (np. Windows 98, 95) być może niektóre funkcje nie działają.

Opis najnowszej wersji został zaktualizowany zgodnie z moimi ustaleniami.
 
Drobne problemy z działem Pobieralnia
Od chwili migracji do nowego CMS-a występują drobne problemy z działem Pobieralnia. W tej chwili pracujemy (ja i jeszcze ktoś) nad poprawą tego stanu rzeczy. Najnowszą wersje Biblioteki Filmów i innych programów można pobrać w tej chwili bez problemu, niemniej jednak mogą się przydarzyć niekiedy problemy, dlatego też apeluję o cierpliwość.

Trudno jednak w tej chwili powiedzieć kiedy nastąpi rozwiązanie problemu, niemniej jednak prace są w toku.
 
Przejście na nowy CMS
Dziś właśnie nastąpiło przejście serwisu na nowy CMS. Część newsów nie została przeniesiona do nowego silnika. Te które zostały, są potrzebne ze względu na swoją funkcję informacyjną. Jak widać newsy na starym CMS-ie opublikowane dawno temu, mają teraz dzisiejsza datę...
 
Nowa wersja Biblioteki Filmów w Pobieralni
Pragnę zakomunikować, iż na serwer wrzuciłem najnowszą wersję Biblioteki Filmów (1.0.2.0), która zawiera szereg zmian i usprawnień - m.in. program w najnowszej wersji jest zgodny z Windows Vista. Program pracuje na opracowanej przeze mnie bazie danych. Prace nad konwerterem ze starego formatu bazy danych do nowego postępują powoli (zostanie on udostępniony później).Aktualizacja : Dostępna jest nowsza wersja programu oznaczona numerem 1.0.2.1, zawierająca poprawki znalezionych błędów.
 
Ciąg dalszy prac nad nową wersją Biblioteki Filmów
Zdecydowałem się napisać trochę o prowadzonych przeze mnie pracach nad nową wersją Biblioteki Filmów, roboczo oznaczonej jako 1.0.2.0, które trwają już od jakiegoś czasu i posuwają się do przodu cały czas.

Mianowicie, pracuję nad tym , aby program korzystał ze swojej własnej bazy danych, nie zaś z zewnętrznego silnika jak w poprzednim artykule napisałem - MS SQL Server Compact edition. Wymaga to przeprojektowania kilku rzeczy. Zastanawiam się nad wprowadzeniem obsługi profili użytkowników w programie, lecz jest to raczej cel na dalsze wersje. Trwają też prace nad konwerterem bazy danych z Firebirda do mojego własnego formatu. Wprowadziłem też kilka usprawnień w interfejsie aplikacji : m. in. rozwijane pola combo w miejsce pól Gatunek oraz Rodzaj nośnika (zakładka Dane o egzemplarzu) a także dodatkowe pole zawierające miejsce na oryginalny tytuł filmu, zaraz pod polem Tytuł.

Za jakiś czas opublikuję więcej informacji.
 
Zgodność Biblioteki Filmow 1.0.1.19 z Vistą
Po przetestowaniu podstawowych funkcji programu Biblioteka Filmów 1.0.1.19, okazało się, że program aby działać w Windows Vista wymaga następujących operacji :

- uruchomienia na koncie administratora z pełnymi poświadczeniami,
- uruchomienia w trybie zgodności z Windows XP SP2.

Można tego dokonać za pomocą kliknięcia PPM na ikonie programu, lub jego głównym pliku wykonywalnym, a następnie wybrać należy Właściwości -> Zgodność i tam ustawić w/w opcje.

Program był testowany na Windows Vista Home Premium 32-bit, tak więc podejrzewam, że ze wszystkimi "domowymi" wersjami będzie zgodny : Home Basic, Ultimate, no i Home Premium - 32-bit oraz Business.

Program nie był testowany na wersjach 64-bitowych tych systemów operacyjnych, ale podejrzewam, że także będzie działał.
 
AdmBot - plugin do Tlen.pl
Jakiś czas temu rozpocząłem prace nad nowym botem, którego zadaniem będzie pomóc operatorom i ownerom pokojów czatowych komunikatora Tlen.pl utrzymać porządek w pokojach. Koncepcja programu umieszcza go pomiędzy tak rozbudowanymi plugami jak czat.bot autorstwa denu a botami o mocno podstawowej funkcjonalności jak STX autorstwa Malcoma. Czat.bot jest dostępny na stronie komunikatora Tlen.pl, w dziale wtyczki.

Do opcji, które pisany przeze mnie bot będzie posiadał będzie się zaliczało :
- forever ban (lista loginów, przejmowanie banów z pokoju czatowego, odświeżanie banów w zadanym odstępie czasowym z uwzględnieniem zabezpieczenia anty-floodowego nowego tlena)
- anty-priv (możliwość zdefiniowania komunikatu dla próbujących pisać na priv)
- lista strzeżonych pokoi z zapamiętywaniem odpowiednich opcji dla każdego z nich osobno (forever ban, odświeżanie itp.)
- prawoklikowe menu wyświetlające login i opcje takie jak kick i ban (na jaki czas - kilkanaście do wyboru od 5 min. do forever bana + powód - z możliwością zapisania go w bazie danych bota).

Prace nad pluginem ida powoli ze względu na "klarujące się" zmiany w API czatów komunikatora Tlen.pl, których wprowadzanie trwa od jakiegoś czasu.