Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 37
· Najnowszy użytkownik: adamml5
Ankieta
Jakiego systemu operacyjnego używasz ?

Windows 2000

Windows XP

Windows Vista

Windows 7

MacOS

Linux

FreeBSD

Windows 8

Windows 10

Witaj na mojej stronie domowej


poniżej znajdziesz podstawowe informacje o wersjach beta moich płatnych programów, jak również o tych na licencji open source :Programy do katalogowania multimediów : Biblioteka Filmów NET, Biblioteka Filmów vel. MK Film DB (opis), Kolekcja Gier Komputerowych (opis), MK Games Catalogue NET (opis).

Programy do katalogowania książek : Librarian Books Catalogue (BETA).

Programy narzędziowe dla Komunikatora Tlen.pl : Tlen Archive Merger (opis), Tlen7 Settings Backup (opis).

Programy narzędziowe dla komunikatora WTW : WTW Profile Backup NET,

Wtyczki dla komunikatora Tlen.pl : Scroll Lock Flasher Plugin (opis), Admin Bot Plugin (opis), Wishes Sender Plugin (opis).

Moje Repozytorium na github.com : Moje repozytorium na github.com

Wszystkim, którzy przekazywali mi sugestie odnośnie znalezionych błędów i nowych potrzebnych funkcji, dziękuję.

Na stronie dostępny jest też dział "POMOC", gdzie uzyskasz odpowiedź na najczęstsze pytania. Można także wyrazić swoja opinię w postaci komentarza pod artykułem lub plikiem w Pobieralni. Dostępne są także przewodniki do moich programów w postaci artykułów, przewodniki dla użytkowników komunikatora Tlen.pl (w tym dokumentacja dla programistów), a także różne inne publikacje na tematy komputerowe.

Na koniec pragnę zaznaczyć, iż programy nie zawierają złośliwego kodu, można je bez obaw pobierać i instalować, używać.

Pozdrawiam
Marcin Kałat

Poprawiony link do hotfixu dla BF NET 1.0.3.155

Poprawiłem link do Hotfixu 1 dla Biblioteki Filmów NET 1.0.3.155, w Pobieralni. Od teraz plik zawierający hotfix powinien się pobierać prawidłowo.

Aby zastosować hotfix prawidłowo, należy najpierw zainstalować program w wersji 1.0.3.155, a potem zaaplikować hotfix 1.

Pozdrawiam

MK

Biblioteka Filmów NET - hotfix dla 1.0.3.155 BETA

Dzięki informacji zwrotnej od jednego z użytkowników programu Biblioteka Filmów NET 1.0.3.155, opublikowałem dzisiaj paczke z hotfixem zawierającym wyłacznie plik wkonywalny programu, w związku ze zgłoszonym problemem podczas pierwszego uruchomienia programu. Hotfix naprawia problem który się pojawił niedawno, już po wydaniu ostatniej wersji programu.

Librarian Books Catalogue - nowa wersja beta niebawem

W testowanej obecnie wersji beta programu do katalogowania książek dodałem liste wszystkich skatalogowanych książek po prawej stronie okna głównego programu. Kliknięcie mysza na wybranej przez użytkownika książce nawiguje do tej pozycji. Lista jest odświeżana po każdej edycji, dodaniu nowej ksiązki oraz po jej usunięciu.

Okno programu zostało tez dopasowane do ekranów panoramicznych o rozdzielczościach mniejszych ja 800px w pionie.

Zmiana jest już opublikowana w źródłach programu dostępnych na github.com

Filmweb.pl - kolejna zmiana skryptu strony i związane z tym problemy

Według moich obserwacji portal filmweb zmienił znów generowany przez ich CMS layout i kod strony zawierajacej pobierane przez program Biblioteka Filmów NET dane filmów, jeśli użytkownik programu zdecyduje się wykorzystać jako źródło danych serwis filmweb.pl, w związku z czym pojawiły się jakiś czas temu ponownie problemy z pobieraniem obsady i czasem okładek filmów. Na szczęście w BF NET można się wesprzeć dodanym przeze mnie niedawno algorytmem pobierania danych z imdb.com, do czasu opracowania kolejnej wersji algorytmu dopasowanego do nowego układu elementów na stronach filmweb-u.

Poza aktualizacją algorytmu pobierania danych z filmwebu w następnej serii wydań BETA programu do katalogowania filmów znajdą sie nowe elementy opisane na forum związanym z tym programem.

Pozdrawiam

MK

MK Games Catalogue NET - nowa wersja wydana

W opublikowanej dzisiaj wieczorem wersji 1.0.6.21 BETA programu znalazły swe miejsce poprawki auto aktualizatora i usprawniony algorytm pobierania informacji z internetu o grach zaimportowanych z biblioteki steam użytkownika programu.

 

MK Games Catalogue NET - aktualizacja wydana - lepsza integracja ze Steam.

W najnowszej wersji (1.0.6.17) programu do katalogowania gier komputerowych dodałem lepsza integracje ze Steam, posługując się Steam API do pobierania listy posiadanych gier publicznych profili. Należy wtym celu podać swoje SteamID, instrukcja znajduje się w dziale pomoc.

Usprawniłem też działanie listy wszystkich gier po prawej stronie okna głownego aplikacji - w tej chwili odświeża się ono tylko kiedy jest to na prawdę istotne dla zachowania integralności z bazą danych, nie zaś przy każdym skorzystaniu z przycisków nawigacji w oknie głównym, co często utrudniało dalsza nawigację za pomocą listy.

W najnowszej wersji MKGC NET znajduje sie tez kilka poprawek na mniejsze błędy, które znalazłem.

Zapraszam zatem do Pobieralni.

Pozdrawiam

Marcin Kałat

MK Games Catalogue NET - nowa wersja BETA

W nowej wersji beta programu (1.0.6.01) wprowadziłem szereg usprawnień do wykrywania duplikatów gier pobieranych z biblioteki steam gracza, zaktualizowałem auto updatera (od tej wersji sam zamyka aktualizowana aplikację),  zaktualizowałem silnik baz danych z którego korzysta program (nie zapominając o posiadaczach baz danych w starszej wersji - narzedzie importu jest zintegrowane z programem, wystarczy wskazać plik bazy danych, który chcemy skonwertowac do nowego formatu), wprowadziłem poprawki wykrywania języka systemu operacyjnego użytkownika programu, tak aby automatycznie dopasować wyświetlany język do regionalnych ustawień systemu operacyjnego użytkownika.

Zaktualizowana wersja auto aktualizatora trafi za jakiś czas do nowej wersji Biblioteki Filmów NET, kiedy pojawi się nowa wersja tego programu.

W najbliższym czasie powinno sie pojawić jeszcze parę aktualizacji usuwających najbardziej uciążliwe niedopatrzenia oraz usprawnione algorytmy pobierania danych o grach z gry-online.pl, a także wsparcie dla biblioteki gier Origin.

Rozważam dodanie do programu wsparcia dla biblioteki gier zakupionych na GOG.com, jako kolejnej popularnej w naszym kraju i na świecie platformy sprzedaży gier.

Tymczasem, zapraszam do pobieralni, celem pobrania, i na forum celem zapoznania się z lista zmian w tej wersji.

Pozdrawiam

Marcin Kałat

Biblioteka Filmów NET 1.0.3.155 - opublikowana

W najnowszej wersji programu do katalogowania filmów mojego autorstwa, dodałem obsługe serwisu imdb.com. W ramach wsparcia dla tej bazy danych filmów z całego świata, program pobiera okładkę, obsadę, gatunek, datę premiery, kraj produkcji interesujacego nas filmu.

W przyszłości dodana zostanie funkcjonalność pozwalająca pobierać lokalizacje zdjęciowe oraz pełnę obsadę ról, a także ocenę jaką film dostał na imdb.com.

Celem zapoznania się z planem wydań, a także tym co już do programu dodałem zapraszam na forum.

PS. Z okazji trwających świąt Wielkanocnych życzę odwiedzającym stronę Wszystkiego najlepszego, wesołego jajka, i mokrego dyngusa.

 

Pozdrawiam

Marcin Kałat

Biblioteka Filmów NET - nowa wersja programu do katalogowania

W najnowszej wersji programu Biblioteka Filmów NET oznaczonej numerem wersji 1.0.3.150 wprowadziłem szereg poprawek związanych z pobieraniem danych z filmweb.pl. Są to poprawione algorytmy pobierania okładki, obsady (to wymaga jeszcze troche testów), daty premiery, gatunku, kraju produkcji.

W tle tocza się prace nad wsparciem dla drugiego, alternatywnego silnika bazodanowego dla tego programu. Decyzji jeszcze ostatecznej nie podjąłem, ale jeśli ja podejmę, to w programie zaimplementowany zostanie kreator migrazji ze starego formatu na nowy. Prawde mówiąc, ten kreator jest już po mału testowany.

MK

PHP-Fusion PL