Powitanie

Poniżej znajdziesz podstawowe informacje o wersjach beta moich płatnych programów, jak również o tych na licencji open source :Programy do katalogowania multimediów : Biblioteka Filmów NET, Biblioteka Filmów vel. MK Film DB (opis), Kolekcja Gier Komputerowych (opis), MK Games Catalogue NET (opis).

Programy do katalogowania książek : Librarian Books Catalogue (BETA).

Programy narzędziowe dla Komunikatora Tlen.pl : Tlen Archive Merger (opis), Tlen7 Settings Backup (opis).

Programy narzędziowe dla komunikatora WTW : WTW Profile Backup NET,

Wtyczki dla komunikatora Tlen.pl : Scroll Lock Flasher Plugin (opis), Admin Bot Plugin (opis), Wishes Sender Plugin (opis).

Moje repozytoria na github.com : Moje repozytoria na github.com

Moje repozytoria na bitbucket.org : Moje repozytoria na bitbucket.org

Wszystkim, którzy przekazywali mi sugestie odnośnie znalezionych błędów i nowych potrzebnych funkcji, dziękuję.

Na stronie dostępny jest też dział "POMOC", gdzie uzyskasz odpowiedź na najczęstsze pytania. Można także wyrazić swoja opinię w postaci komentarza pod artykułem lub plikiem w Pobieralni. Dostępne są także przewodniki do moich programów w postaci artykułów, przewodniki dla użytkowników komunikatora Tlen.pl (w tym dokumentacja dla programistów), a także różne inne publikacje na tematy komputerowe.

Na koniec pragnę zaznaczyć, iż programy nie zawierają złośliwego kodu, można je bez obaw pobierać i instalować, używać.

Pozdrawiam
Marcin Kałat

Zmiany w planie wydań programu Biblioteka Fiilmów

Od jakiegos czasu zastanawiałem się w jaki sposób dać wolność użytkownikom programu Biblioteka Filmów w kwestii wyboru miejsca przechowywania bazy danych zapisanej przez ten program, a także jak dać możliwość utworzenia wielu baz danych jednocześnie, bez niepotrzebnych zabiegów ze strony użytkownika. Pierwotnie planowałem sprawić, aby program przechowywał swoją baze danych w katalogu Moje Dokumenty dla każdego użytkownika osobno, potem aby uzytkownik w ramach swojego katalogu domowego mógł tworzyć wiele baz danych (i tak samo posidacze innych kont uzytkownika na danym komputerze). Jednak jak rozwiązać problem, kiedy jedna obok innych, albo wiele baz danych ma byc wspóldzielonych przez wielu uzytkowników ?.

Otóż od dawna, w zasadzie od początku istnienia programów działających w trybie Single Document View czy Multiple Document View, jeszcze w czasach DOS-a i jego poprzedników, jest banalnie proste rozwiązanie - należy pozwolić użytkownikom programu wskazać miejsce, gdzie program ma zapisywac bazę danych. Jego realizacja w najprostszej postaci także, w aplikacji napisanej dla wspólczesnego systemu operacyjnego Windows, nie jest specjalnie trudna.

Postanowiłem nie czekać i nie odsuwać tego kroku na przód w rozwoju Biblioteki Filmów i jesli wszystko przebiegnie zgodnie z planem już w wydaniu 1.0.4 ta funkcja zostanie wprowadzona.

Kiedy ? Jak bedzie zrobione.

Stay tuned. ;)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
PHP-Fusion PL