Powitanie

Witaj na mojej stronie domowej


poniżej znajdziesz podstawowe informacje o wersjach beta moich płatnych programów, jak również o tych na licencji open source :Programy do katalogowania multimediów : Biblioteka Filmów NET, Biblioteka Filmów vel. MK Film DB (opis), Kolekcja Gier Komputerowych (opis), MK Games Catalogue NET (opis).

Programy do katalogowania książek : Librarian Books Catalogue (BETA).

Programy narzędziowe dla Komunikatora Tlen.pl : Tlen Archive Merger (opis), Tlen7 Settings Backup (opis).

Programy narzędziowe dla komunikatora WTW : WTW Profile Backup NET,

Wtyczki dla komunikatora Tlen.pl : Scroll Lock Flasher Plugin (opis), Admin Bot Plugin (opis), Wishes Sender Plugin (opis).

Moje Repozytorium na github.com : Moje repozytorium na github.com

Wszystkim, którzy przekazywali mi sugestie odnośnie znalezionych błędów i nowych potrzebnych funkcji, dziękuję.

Na stronie dostępny jest też dział "POMOC", gdzie uzyskasz odpowiedź na najczęstsze pytania. Można także wyrazić swoja opinię w postaci komentarza pod artykułem lub plikiem w Pobieralni. Dostępne są także przewodniki do moich programów w postaci artykułów, przewodniki dla użytkowników komunikatora Tlen.pl (w tym dokumentacja dla programistów), a także różne inne publikacje na tematy komputerowe.

Na koniec pragnę zaznaczyć, iż programy nie zawierają złośliwego kodu, można je bez obaw pobierać i instalować, używać.

Pozdrawiam
Marcin Kałat

Zmiany w planie wydań Biblioteki Filmów NET

Do planu wydań na 2015 dodałem dwa punkty, które moim zdaniem podnoszą wartość programu dla osób, które z różnych powodów zmuszone były dokonać reinstalacji systemu operacyjnego albo przenoszą bazę danych programu na inny komputer, nie nadawszy sobie we właściwościach pliku bazy danych uprawnień w systemie NTFS (system plików Windows), albo w komputerze których litera dysku, na którym znajduje się domyślna baza danych uległa zmianie. Standardem w takiej sytuacji jest przywrócenie dostępu do bazy danych przez program, który tego potrzebuje i aktualizacja ścieżek do plików graficznych okładek skatalogowanych filmów.

Powodem do wprowadzenia tych funkcji jest to, iż zmęczyła mnie już konieczność wykonywania tych operacji ręcznie na moim komputerze, albo na komputerach, na które pliki bazy danych programu przenoszę. Myślę, że dodanie tych funkcji do programu, przynajmniej dla niektórych użytkowników podniesie „usability” programu, a w dalszej perspektywie dla wszystkich.

Aktualizacja planu przyszłych wydań do programu Biblioteka Filmów NET

Ostatnio sporo z zapowiadanych zmian zostało wprowadzonych do programu, okazało się też, że pojawiło się troszke nowych bugów, które zostana naprawione w najbliższym czasie, m.in. bład manifestujący się crashem programu podczas ręznej edycji pola opis. Program jednocześnie podczas pobierania informacji o filmie z internetu nie generuje wyjątku przy zapisywaniu/ programatycznej edycji tego pola. W związku z tym plan przyszłych zmian został zaktualizowany.

Opisywany plan można zobaczyc na forum, jest tam także lista wprowadzonych zmian w osobnym wątku.

Update :

Zakreślony fragment był spowodowany przez oprogramowanie antywirusowe AVG, dzieje się tak nie tylko w przypadku mojej aplikacji (źródło) : https://social.msdn.microsoft.com/Forums/en-US/505dba96-a430-40ab-911b-625a9389719d/accessviolationexception-when-typing-in-multilined-textbox?forum=winforms

Pozostaje poczekac aż wytwórca oprogramowania zaktualizuje swój produkt.

Biblioteka Filmów NET 1.0.4.014 - nowa wersja wydana

W najnowszej wersji programu dodałem obsługę serwisu filmpolski.pl, pozwalającą pobierać informacje o polskich filmach (gatunek, obsada, pełny opis, daty premiery i produkcji oraz kraj produkcji). Naprawiłem też parę błędów związanych z zapisywaniem i otwieraniem pliku bazy danych w alternatywnej lokalizacji względem domyślnej (Moje Dokumenty dla aktualnie zalogowanego użytkownika), które zpstały wprowadzone w niedawnych wersjach programu, podczas testowania zaktualizowanego silnika baz danych.

Zapraszam do Pobieralni !

MK

Biblioteka Filmów, WTW Profile Backup NET - zgodne z Windows 10

Testów zgodności programów dostępnych na mkalat.pl ciąg dalszy.... Przetestowałem WTW Profile Backup NET i Biblitekę Filmów w najnowszych wersjach i stwierdziłem brak jakichkolwiek problemów w związku z tymi programami w Windows 10. Jeśli zauważycie jakieś - poproszę o informację. W imieniu wszytkich użytkowników programow mojego autorstwa i moim - dziękuję.

Pozdrawiam

Marcin Kałat

MK Games Catalogue NET 1.0.6.41 - nowa wersja dostępna

W najnowszej wersji programu do katalogowania gier komputerowych (również z biblioteki Steam) i pobierania infomacji o posiadanych kopiach z internetu (gry-online.pl), wprowadziłem poprawki do mechanizmu importu ze starego formatu bazy danych (MS SQL Server Compact Edition 3.5 SP 2) tabel mody i dodatki. Tabela główna zawierajaca wszystkie dane o posiadanych grach importowała się i importuje bezproblemowo, tutaj nie trzeba było wprowadzac poprawek.

Program od tej wersji, celem optymalizacji działania do komputera danego użytkownika, pod koniec instalacji dokonuje optymalizacji binariów. W tym celu uruchamia Microsoftowe narzędzie NGEN, co można zaobserwować pod postacią okienka konsoli Windows (cmd.exe) pojawiającego się na parę minut pod koniec procesu instalacji. Wraz z programem optymalizowane mogą być też biblioteki potrzebne do jego działania (zależności), wtedy ten proces trwa trochę dłużej.

Zapraszam do Pobieralni !

Pozdrawiam

Marcin Kałat

MK Games Catalogue NET ma zgodność z Windows 10

Program MK Games Catalogue NET w najnowszej wersji ma, wedle moich testów, zgodność z Windows 10.

Dotyczy to również operacji uaktualniania ze starszych wersji systemu operacyjnego Microsoftu, do najnowszej obecnie - Windows 10.

Biblioteka Filmów NET ma zgodność z Windows 10

Program Biblioteka Filmów NET w najnowszej wersji ma, wedle moich testów, zgodność z Windows 10.

Program na Windows 10 nie wymaga żadnych dodatkowych kroków, również w przypadku dokonywania uaktualnienia z poprzednich wersji systemu Windows do Windows 10. Ponieważ, z oczywistych powodów, nie jestem w stanie przetestować wszystkich konfiguracji sprzętowo-programowych, jeśli coś będzie nie tak, nie wachajcie się podesłać informację na ten temat.

Pozdrawiam

Marcin Kałat

MK Games Catalogue NET - patch

Niebawem zamierzam opublikować patch do MK Games Catalogue NET zawierający poprawkę związaną z mechanizmem importu ze starego formatu bazy danych (MS SQL Server Compact Edition 3.5 SP2) do nowego (MS SQL Server 2012 Local DB), naprawiającą błąd, który powoduje, że tabele modów i dodatków do danej skatalogowanej gry nie zostaja zaimportowane ze starego formatu. Reszta danych jest przenoszona prawidłowo.

Biblioteka Filmów NET 1.0.4.001 - nowa wersja dostępna

W Pobieralni wylądowała właśnie nowa wersja programu do katalogowania filmów mojego autorstwa, która zawiera szereg poprawek, m.in. zaktualizowany silnik baz danych MS SQL Server 2012 Local DB, plus konweter ze starego formatu do nowego importujący całą baze danych, a także poprawione wykrywanie języka systemu operacyjnego użytkownika podczas pierwszego uruchomienia, oraz poprawioną listę wszystkich skatalogowanych filmów po prawej okna aplikacji.

Program obecnie używa MS NET Framewrok 4.5.1, co wiąże się porzuceniem wsparcia dla Windows XP. Ostatnią wersją programu wspierającą Windows XP jest 1.0.3.155 + hotfix 1.

Oczywiście instalatory bibliotek wykorzystywanych przez program zostały dołaczone do instalatora programu. Program także przed zakończeniem instalacji optymalizuje swoje binaria do komputera użytkownika, aby zapewnic jak najlepszą wydajność.

PHP-Fusion PL