Powitanie

Witaj na mojej stronie domowej


poniżej znajdziesz podstawowe informacje o wersjach beta moich płatnych programów, jak również o tych na licencji open source :Programy do katalogowania multimediów : Biblioteka Filmów NET, Biblioteka Filmów vel. MK Film DB (opis), Kolekcja Gier Komputerowych (opis), MK Games Catalogue NET (opis).

Programy do katalogowania książek : Librarian Books Catalogue (BETA).

Programy narzędziowe dla Komunikatora Tlen.pl : Tlen Archive Merger (opis), Tlen7 Settings Backup (opis).

Programy narzędziowe dla komunikatora WTW : WTW Profile Backup NET,

Wtyczki dla komunikatora Tlen.pl : Scroll Lock Flasher Plugin (opis), Admin Bot Plugin (opis), Wishes Sender Plugin (opis).

Moje Repozytorium na github.com : Moje repozytorium na github.com

Wszystkim, którzy przekazywali mi sugestie odnośnie znalezionych błędów i nowych potrzebnych funkcji, dziękuję.

Na stronie dostępny jest też dział "POMOC", gdzie uzyskasz odpowiedź na najczęstsze pytania. Można także wyrazić swoja opinię w postaci komentarza pod artykułem lub plikiem w Pobieralni. Dostępne są także przewodniki do moich programów w postaci artykułów, przewodniki dla użytkowników komunikatora Tlen.pl (w tym dokumentacja dla programistów), a także różne inne publikacje na tematy komputerowe.

Na koniec pragnę zaznaczyć, iż programy nie zawierają złośliwego kodu, można je bez obaw pobierać i instalować, używać.

Pozdrawiam
Marcin Kałat

Wishes Sender Plugin - w planach

W planach mam wtyczkę Wishes Sender Plugin dla Komunikatora Tlen 7. Jej funkcjonalność zawiera się w następujących opcjach :
- przypominanie o urodzinach osób z listy kontaktów,
- wysyłanie zdefiniowanych w polu tekstowym życzeń.

Admin Bot Plugin - nowa wersja 0.0.6

W nowej wersji dodałem takie funkcje:
- wtyczka rozpoznaje SU na czatach i nie próbuje ich karać ani upominać,
- wtyczka obsługuje polecenie bot.info, które powoduje zgłoszenie się wtyczki,
- wtyczka pozwala określić strzeżone pokoje, po to aby w pokojach, gdzie użytkownik wtyczki nie ma uprawnień, nie ostrzegała ani nie próbowała karać.

Admin Bot Plugin 0.0.5 - nowa wersja dostępna

W nowej wersji Admin Bot Plugin (0.0.5) zawarłem nową funkcjonalność - wtyczka teraz rozpoznaje opów i ownerów w pokojach czatowych, w których mają oni uprawnienia i nie każe ich.

W planach jest w najbliższym czasie wprowadzenie rozpoznawanie SU oraz rozpoznawanie własnych uprawnień, w sensie takim, że tam gdzie użytkownik wtyczki nie ma uprawnień wtyczka nie będzie działać. Lecz tylko w takich pokojach czatowych, gdzie użytkownik ma uprawnienia. Co nie znaczy, że w chwili obecnej użytkownik nie posiadający uprawnień w danym pokoju z włączona wtyczką będzie mógł wyrzucać pozostałych.

Scroll Lock Flasher Plugin 0.0.9 - nowa wersja dostepna

Od paru dni w Pobieralni jest dostępna nowa wersja Scroll Lock Flasher Plugin oznaczona numerem 0.0.9. Nowość w tej wersji to opcja umożliwiająca sumowanie mignięć wybrana lampką w sytuacji kiedy przyjdzie nowa wiadomość, kiedy wtyczka nie skończyła migać jeszcze po poprzedniej nowej wiadomości. Opcja ta nie działa kiedy jest uaktywniona opcja "migaj bez przerwy", ze zrozumiałych powodów.

Scroll Lock Flasher Plugin 0.0.8 - nowa wersja w Pobieralni

Wczoraj do Pobieralni wrzuciłem najnowszą wersję Scroll Lock Flasher Plugin - wtyczki dla komunikatora Tlen.pl wersja 7 migającej lampkami na klawiaturze (Scroll Lock, Caps Lock, Num Lock), kiedy przyjdzie nowa wiadomość.

Oto lista zmian :

Wersja 0.0.8:
- mechanizmy wtyczki dotyczące migania lampkami zostały przebudowane, w taki sposób, że zamiast symulować naciśnięcie klawisza, wtyczka wysyła odpowiednie polecenia do kontrolera klawiatury; jest to lepsza metoda bowiem jej efektem jest to, że żaden klawisz nie jest dla systemu naciskany w trakcie operacji migania,
- dodana możliwość wybrania klawisza Num Lock i Caps Lock jako mających migać w stosownym polu w ustawieniach wtyczki.

Wtyczka migając lampkami nie generuje naciśnięć klawiszy, dlatego bo kontroluje bezpośrednio lampki na klawiaturze, co wyklucza interferencję z wpisywanym tekstem.

Scroll Lock Flasher Plugin 0.0.7 - nowa wersja w Pobieralni

Nowości od wersji 0.0.3 i dalszych w wersji 0.0.7 jest trochę, a mianowicie :

- dodana opcja nakazująca wtyczce migać bez przerwy dopóki okno rozmowy nie zostanie uaktywnione
- poprawione wyświetlanie polskich znaków w oknie ustawień wtyczki.
- dodane opcje : określania ilości przełączeń lampki Scroll Lock oraz odstępu czasowego pomiędzy kolejnymi przełączeniami.

Gorąco polecam aktualizację wtyczki, do najnowszej obecnie wersji 0.0.7

Chat Spam Blocker Plugin 0.0.1- pierwszy release w Pobieralni

Plugin ten pozwala kickać lub banować osoby, które spamują czat wybranymi słowami kluczowymi, np. obraźliwymi, lub wklejają linki w okno czata.
Plugin pozwala określić czas bana w minutach (od 0 do 4 m-cy), słowa kluczowe na podstawie których użytkownicy pokoju będą banowani/kickani, a także za niedługo napisze funkcję pozwalającą określić odstęp czasu jaki musi upłynąć pomiędzy kolejnymi wypowiedziami użytkownika czatu, aby nie został kicknięty/zbanowany - celem zabezpieczenia przed floodem.
Zdaje sobie sprawę z jak na razie małej liczby funkcji pluga, lecz będzie ona rozszerzana. Chętnie wysłucham propozycji jak rozszerzyć funkcjonalność wtyczki

W planach :
- funkcja pozwalająca określić odstęp czasu jaki musi upłynąć pomiędzy kolejnymi wypowiedziami użytkownika czatu, aby nie został kicknięty/zbanowany - celem zabezpieczenia przed floodem,
- możliwość określenia aby wtyczka blokowała użytkowników wklejających obrazki w okno czata,
- możliwość określenia czcionki, rozmiaru czcionki, koloru, którego użycie skutkowałoby kickiem/banem,
- możliwość określenia komunikatu jaki się wyświetli jako powód kicka/bana dla każdej z zaznaczonych opcji,
- możliwość uaktywnienia opcji aby wtyczka najpierw ostrzegała wybranego użytkownika, który złamał reguły, a dopiero przy następnej próbie złamania regulaminu czata kickała/banowała.
- możliwość określenia komunikatu ostrzeżenia dla każdej z zaznaczonych opcji.

AKTUALIZACJA : Obecnie dostępna jest wersja 0.0.3 - PROJEKT ZMIENIŁ NAZWĘ NA ADMIN BOT PLUGIN

Scroll Lock Flasher Plugin - nowy program dostępny w Pobieralni

Scroll Lock Flasher Plugin jest wtyczką do komunikatora Tlen.pl w wersji 7.0.1.68 lub nowszej.
Jego zadaniem jest miganie lampką Scroll Locka, kiedy przyjdzie nowa wiadomość od dowolnego kontaktu Tlenowego do Użytkownika tego pluga.
Obecnie najnowsza wersja nosi numer 0.0.3 i zawiera szereg poprawek dotyczących znalezionych przez użytkowników komunikatora Tlen błędów. Pełna lista wprowadzonych zmian znajduje się na stronie pobierania programu w Pobieralni.
Planuję rozwinąć plugin o możliwość konfigurowania w jakich odstępach czasu (podanych w milisekundach) wtyczka ma przełączać lampkę Scroll Lock, a także możliwość określenia ile owych przełączeń ma nastąpić.

Tlen Password Decrypter 1.0.1.1 - nowa wersja dostępna

Udostępniłem właśnie nową wersję Tlen Password Decrypter - 1.0.1.1 - zawierającą następujące poprawki :

1.0.1.1 :
- włączona opcja w interfejsie pozwalająca otworzyć plik z profilem sieci Gadu-Gadu - przedtem program wymagał zmiany rozszerzenia pliku z profilem GG z "*.gadu" na "*.tlen.pl" - aby go odczytać,
- drobne poprawki w obsłudze błędów okien służących do otwierania plików profili,
- drobna zmiana z mechanizmach separujących zaszyfrowane hasła w pliku profili od reszty tegoż pliku (na skutek drobnych zmian w tych plikach wprowadzonych przez o2 w najnowszej wersji 7.0.1.65 komunikatora Tlen.pl)
PHP-Fusion PL