Powitanie

Poniżej znajdziesz podstawowe informacje o wersjach beta moich płatnych programów, jak również o tych na licencji open source :Programy do katalogowania multimediów : Biblioteka Filmów NET, Biblioteka Filmów vel. MK Film DB (opis), Kolekcja Gier Komputerowych (opis), MK Games Catalogue NET (opis).

Programy do katalogowania książek : Librarian Books Catalogue (BETA).

Programy narzędziowe dla Komunikatora Tlen.pl : Tlen Archive Merger (opis), Tlen7 Settings Backup (opis).

Programy narzędziowe dla komunikatora WTW : WTW Profile Backup NET,

Wtyczki dla komunikatora Tlen.pl : Scroll Lock Flasher Plugin (opis), Admin Bot Plugin (opis), Wishes Sender Plugin (opis).

Moje repozytoria na github.com : Moje repozytoria na github.com

Moje repozytoria na bitbucket.org : Moje repozytoria na bitbucket.org

Wszystkim, którzy przekazywali mi sugestie odnośnie znalezionych błędów i nowych potrzebnych funkcji, dziękuję.

Na stronie dostępny jest też dział "POMOC", gdzie uzyskasz odpowiedź na najczęstsze pytania. Można także wyrazić swoja opinię w postaci komentarza pod artykułem lub plikiem w Pobieralni. Dostępne są także przewodniki do moich programów w postaci artykułów, przewodniki dla użytkowników komunikatora Tlen.pl (w tym dokumentacja dla programistów), a także różne inne publikacje na tematy komputerowe.

Na koniec pragnę zaznaczyć, iż programy nie zawierają złośliwego kodu, można je bez obaw pobierać i instalować, używać.

Pozdrawiam
Marcin Kałat

Nowa wersja Admin Bot Plugin oraz Scroll Lock Flasher Plugin

Parę dni temu opublikowałem nowe wersje Admin Bot Plugin 0.0.7 oraz Scroll Lock Flasher Plugin 0.0.10, których to wersji wspólną cechą jest zgodność z najnowsza testową wersją komunikatora Tlen.pl - 7.0.1.69.

Na starszej wersji 7.0.1.68 działają te pluginy (Admin Bot Plugin oraz Scroll Lock Flasher Plugin) w wersjach odpowiednio 0.0.1 - 0.0.6 oraz 0.0.1 - 0.0.9, zgodnie z tym, co napisałem w opisie każdej z tych wtyczek w Pobieralni.

Zmiana wyglądu serwisu

Od dziś serwis M.Kałat - programy wygląda inaczej, a to za sprawą nowego stylu. Przyznam, że za bardzo plastycznych umiejętności nie posiadam, więc skorzystałem z templatki, która urzekła mnie swoim wyglądem i która zmodyfikowałem w pewnym stopniu, tak aby najlepiej pasowała do tego serwisu.

Nowa funkcja w mioch programach - autoupdate

Nowa funkcję automatycznych aktualizacji dołączyłem już do programów : Tlen Reader Net 1.0.4.2 oraz Tlen Password Decrypter 1.0.1.2, a zamierzam w przyszłości dołączyć do pozostałych, tak aby pobranie nowszej wersji nie wymagało ręcznego wchodzenia na ta stronę i wyszukiwania nowej wersji danego programu. Aby program sam informował o dostępnych aktualizacjach i pozwalał na pobranie instalację nowej wersji, co znacznie poprawi wygodę użytkowania jak sądzę.

Następne w kolejności do dołączenia auto update są moje wtyczki dla komuniaktora Tlen.pl w wersji 7 : Scroll Lock Flasher Plugin oraz Admin Bot Plugin. A także programy takie jak Tlen Archive Merger oraz Tlen Password Decrypter NET.

Tlen Reader NET 1.0.4.1 - nowa wersja w Pobieralni

Niedawno pojawiła się nowa wersja programu Tlen Reader NET oznaczona numerem 1.0.4.1 w Pobieralni, a zawierająca następujące nowe funkcje i poprawki :
- dodana opcja kopiuj linie tekstu do okna treści rozmowy,
- naprawiony błąd niewyświetlania daty na liście rozmów, kiedy otwarta rozmowa należała do nieusuniętego, normalnego archiwum,
- dodana opcja eksportu całej rozmowy do pliku tekstowego (Unicode)

Wishes Sender Plugin - w planach

W planach mam wtyczkę Wishes Sender Plugin dla Komunikatora Tlen 7. Jej funkcjonalność zawiera się w następujących opcjach :
- przypominanie o urodzinach osób z listy kontaktów,
- wysyłanie zdefiniowanych w polu tekstowym życzeń.

Admin Bot Plugin - nowa wersja 0.0.6

W nowej wersji dodałem takie funkcje:
- wtyczka rozpoznaje SU na czatach i nie próbuje ich karać ani upominać,
- wtyczka obsługuje polecenie bot.info, które powoduje zgłoszenie się wtyczki,
- wtyczka pozwala określić strzeżone pokoje, po to aby w pokojach, gdzie użytkownik wtyczki nie ma uprawnień, nie ostrzegała ani nie próbowała karać.

Admin Bot Plugin 0.0.5 - nowa wersja dostępna

W nowej wersji Admin Bot Plugin (0.0.5) zawarłem nową funkcjonalność - wtyczka teraz rozpoznaje opów i ownerów w pokojach czatowych, w których mają oni uprawnienia i nie każe ich.

W planach jest w najbliższym czasie wprowadzenie rozpoznawanie SU oraz rozpoznawanie własnych uprawnień, w sensie takim, że tam gdzie użytkownik wtyczki nie ma uprawnień wtyczka nie będzie działać. Lecz tylko w takich pokojach czatowych, gdzie użytkownik ma uprawnienia. Co nie znaczy, że w chwili obecnej użytkownik nie posiadający uprawnień w danym pokoju z włączona wtyczką będzie mógł wyrzucać pozostałych.

Scroll Lock Flasher Plugin 0.0.9 - nowa wersja dostepna

Od paru dni w Pobieralni jest dostępna nowa wersja Scroll Lock Flasher Plugin oznaczona numerem 0.0.9. Nowość w tej wersji to opcja umożliwiająca sumowanie mignięć wybrana lampką w sytuacji kiedy przyjdzie nowa wiadomość, kiedy wtyczka nie skończyła migać jeszcze po poprzedniej nowej wiadomości. Opcja ta nie działa kiedy jest uaktywniona opcja "migaj bez przerwy", ze zrozumiałych powodów.

Scroll Lock Flasher Plugin 0.0.8 - nowa wersja w Pobieralni

Wczoraj do Pobieralni wrzuciłem najnowszą wersję Scroll Lock Flasher Plugin - wtyczki dla komunikatora Tlen.pl wersja 7 migającej lampkami na klawiaturze (Scroll Lock, Caps Lock, Num Lock), kiedy przyjdzie nowa wiadomość.

Oto lista zmian :

Wersja 0.0.8:
- mechanizmy wtyczki dotyczące migania lampkami zostały przebudowane, w taki sposób, że zamiast symulować naciśnięcie klawisza, wtyczka wysyła odpowiednie polecenia do kontrolera klawiatury; jest to lepsza metoda bowiem jej efektem jest to, że żaden klawisz nie jest dla systemu naciskany w trakcie operacji migania,
- dodana możliwość wybrania klawisza Num Lock i Caps Lock jako mających migać w stosownym polu w ustawieniach wtyczki.

Wtyczka migając lampkami nie generuje naciśnięć klawiszy, dlatego bo kontroluje bezpośrednio lampki na klawiaturze, co wyklucza interferencję z wpisywanym tekstem.
PHP-Fusion PL