Powitanie

Poniżej znajdziesz podstawowe informacje o wersjach beta moich płatnych programów, jak również o tych na licencji open source :Programy do katalogowania multimediów : Biblioteka Filmów NET, Biblioteka Filmów vel. MK Film DB (opis), Kolekcja Gier Komputerowych (opis), MK Games Catalogue NET (opis).

Programy do katalogowania książek : Librarian Books Catalogue (BETA).

Programy narzędziowe dla Komunikatora Tlen.pl : Tlen Archive Merger (opis), Tlen7 Settings Backup (opis).

Programy narzędziowe dla komunikatora WTW : WTW Profile Backup NET,

Wtyczki dla komunikatora Tlen.pl : Scroll Lock Flasher Plugin (opis), Admin Bot Plugin (opis), Wishes Sender Plugin (opis).

Moje repozytoria na github.com : Moje repozytoria na github.com

Moje repozytoria na bitbucket.org : Moje repozytoria na bitbucket.org

Wszystkim, którzy przekazywali mi sugestie odnośnie znalezionych błędów i nowych potrzebnych funkcji, dziękuję.

Na stronie dostępny jest też dział "POMOC", gdzie uzyskasz odpowiedź na najczęstsze pytania. Można także wyrazić swoja opinię w postaci komentarza pod artykułem lub plikiem w Pobieralni. Dostępne są także przewodniki do moich programów w postaci artykułów, przewodniki dla użytkowników komunikatora Tlen.pl (w tym dokumentacja dla programistów), a także różne inne publikacje na tematy komputerowe.

Na koniec pragnę zaznaczyć, iż programy nie zawierają złośliwego kodu, można je bez obaw pobierać i instalować, używać.

Pozdrawiam
Marcin Kałat

Tlen Archive Merger 1.0.0.7 - Nowa wersja w Pobieralni

Wczoraj umieściłem nowa wersję Tlen Archive Merger - 1.0.0.7 - w Pobieralni.
Oto wykaz z logu zmian jakie zaszły względem wersji 1.0.0.5, jaki można znaleźć w opisie pliku przed pobraniem :

Wersja 1.0.0.7
- dodany kod obsługujący pewne typy uszkodzeń plików archiwum - jeśli program napotka dany typ uszkodzeń, przejdzie do następnego rekordu; program podejmuje kilka prób odczytania pliku mimo błędów, potem pomija błędny rekord.

Wersja 1.0.0.6
- pomniejsze wycieki pamięci usunięte,
- usunięta drobna literówka w kodzie mogąca powodować błędy odczytu z plików archiwum (chats.dat) - podczas wczytywania drugiego pliku archiwum (chats.dat), odczytywany był pierwszy plik indeksu (chats.idx) zamiast drugi podany przez użytkownika,
- program teraz po zakończeniu scalania czyści wszystkie zmienne zawierające rekordy ze scalonych przed chwilą plików archiwum, tak aby można było podać następne bez wychodzenia z programu (miałem dodać to już dawno...).

Tlen Archive Merger 1.0.0.5 - Nowa wersja w Pobieralni

Informuję niniejszym, iż do Pobieralni została wrzucona nowa wersja Tlen Archive Merger o numerze wersji 1.0.0.5, zawierająca parę kluczowych poprawek związanych z :

- obsługą dużych archiwów (w poprzednich wersjach znajdował się błąd, będący przeoczeniem z mojej strony, utrudniający lub nawet uniemożliwiający scalanie dużych , kliku megabajtowych archiwów)
- wyciekami pamięci powodującymi, iż program w poprzednich wersjach alokował olbrzymie ilości pamięci, w przypadku scalania dużych archiwów. Zostało to naprawione.

Wszystkim użytkownikom wersji starszych niż 1.0.0.5 zdecydowanie zalecam pobranie najnowszej wersji.

Tlen Archive Merger 1.0.0.4 - Nowa wersja w Pobieralni

W Pobieralni znajduje się, przed chwilą tam przeze mnie wrzucona, nowa wersja Tlen Archive Merger.
Zawiera dalsze poprawki odnośnie wczytywania uszkodzonych archiwów.

Tlen Archive Merger 1.0.0.3 - Nowa wersja w Pobieralni

Kierując się informacjami, które napłynęły od jednego z użytkowników programu Tlen Archive Merger, postanowiłem wprowadzić trochę zmian do programu.

Od wersji 1.0.0.3 program lepiej powinien sobie radzić z uszkodzonymi archiwami. Usprawniłem także algorytmy odczytujące i porządkujące archiwa, które mają być scalane. Wreszcie program sobie dobrze radzi ze skompaktowanymi archiwami - w poprzednich wersjach był pewien błąd, który czasem skutkował, że w paru miejscach archiwum było źle uporządkowane po scaleniu.

Wszystkich, którzy pobrali poprzednie wersje zachęcam do pobrania nowej wersji.

Tlen Archive Merger w Pobieralni

Umieściłem dziś w pobieralni nowy program - Tlen Archive Merger - dający możliwość scalać archiwa rozmów komunikatora Tlen.pl, kiedy prowadzone one były z dwóch niezależnych kopii tego komunikatora np. w domu i pracy i zachodzi potrzeba połaczyc je w jedno aby np. w domu je wygodnie przeglądać w Tlenowej przeglądarce rozmów.

Okresowa zmiana wyglądu strony

W związku z ogłoszeniem żałoby narodowej, spowodowanej tragiczną śmiercią Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki oraz innych dziś zmarłych w wypadku prezydenckiego samolotu, wygląd strony został zmieniony na okres trwania żałoby narodowej.

Reorganizacja Pobieralni

Przyglądając się statystykom przeglądania i "krążenia" po stronie jej użytkowników, doszedłem do wniosku, iż potrzebna jest reorganizacja działu Pobieralnia.

Zmiany polegają, na zlikwidowaniu kategorii dla każdego programu z osobna i utworzenia, bardziej pojemnych kategorii, mogących mieścić więcej programów, jak :
- Bazy danych, programy do katalogowania;
- Dodatki do komunikatora Tlen.pl;
- Niesklasyfikowane (różne różności tutaj się mają znajdować :D);

Jednocześnie w pozycji, gdzie znajduje się każdy program dostępne jest archiwum starszych wersji, choć zdecydowanie zalecam pobieranie tylko najnowszych, ze względu na najróżniejsze poprawki. Niemniej jednak, gdyby ktoś wolał starszą - jest dostępna, jednak bez przesady - BF 1.0.1.16 i starszych już tutaj nie znajdziecie, to baardzo stara wersja..

Nowa wersja Tlen Password Decrypter - obsługuje profile Tlen 7

Nadeszła pora aby wprowadzić do Tlen Password Decryptera nową funkcję
- odszyfrowywanie hasła do profilu komunikatora Tlen 7.

Wprawdzie wersja 7 klienta sieci Tlen.pl, jest jeszcze w fazie beta, ale chodzą słuchy, iż w finalnej wersji nie zostanie zmieniony sposób szyfrowania hasła do profilu.

Program odszyfrowuje także pliki profili starszych wersji komunikatora Tlen.pl.

Nowa wersja Tlen Password Decrypter jest dostępna w Pobieralni.

Tlen Password Decrypter w alternatywnej wersji

Gryzło mnie od jakiegoś czasu pytanie "A może by tak zrobić wersję Tlen Password Decryptera dla czystego Windows ?", więc postanowiłem wreszcie to uczynić i tak oto ukazał się dzisiaj program o znanej już niektórym zapewne funkcjonalności lecz tym razem w wersji nie wymagającej Microsoft Net Framework 3.5. Ucieszy to z pewnością posiadaczy leciwych maszyn, gdyż na takich program w tej wersji powinien się uruchamiać szybciej. Jeśli chodzi zaś o posiadaczy względnie nowych maszyn (2-3 lata wstecz) nie powinni zauważyć większej różnicy w wersji dla MS Net Framework jak i tej tutaj opisywanej.

Tak więc niniejszym ogłaszam, iż Tlen Password Decrypter w wersji dla "czystego" (znaczy się bez potrzeby instalacji MS Net Framework, tam gdzie to wymagane) Windows jest dostępny w Pobieralni...
PHP-Fusion PL