Powitanie

Witaj na mojej stronie domowej


poniżej znajdziesz podstawowe informacje o wersjach beta moich płatnych programów, jak również o tych na licencji open source :Programy do katalogowania multimediów : Biblioteka Filmów NET, Biblioteka Filmów vel. MK Film DB (opis), Kolekcja Gier Komputerowych (opis), MK Games Catalogue NET (opis).

Programy do katalogowania książek : Librarian Books Catalogue (BETA).

Programy narzędziowe dla Komunikatora Tlen.pl : Tlen Archive Merger (opis), Tlen7 Settings Backup (opis).

Programy narzędziowe dla komunikatora WTW : WTW Profile Backup NET,

Wtyczki dla komunikatora Tlen.pl : Scroll Lock Flasher Plugin (opis), Admin Bot Plugin (opis), Wishes Sender Plugin (opis).

Moje Repozytorium na github.com : Moje repozytorium na github.com

Wszystkim, którzy przekazywali mi sugestie odnośnie znalezionych błędów i nowych potrzebnych funkcji, dziękuję.

Na stronie dostępny jest też dział "POMOC", gdzie uzyskasz odpowiedź na najczęstsze pytania. Można także wyrazić swoja opinię w postaci komentarza pod artykułem lub plikiem w Pobieralni. Dostępne są także przewodniki do moich programów w postaci artykułów, przewodniki dla użytkowników komunikatora Tlen.pl (w tym dokumentacja dla programistów), a także różne inne publikacje na tematy komputerowe.

Na koniec pragnę zaznaczyć, iż programy nie zawierają złośliwego kodu, można je bez obaw pobierać i instalować, używać.

Pozdrawiam
Marcin Kałat

Tlen Archive Merger w Pobieralni

Umieściłem dziś w pobieralni nowy program - Tlen Archive Merger - dający możliwość scalać archiwa rozmów komunikatora Tlen.pl, kiedy prowadzone one były z dwóch niezależnych kopii tego komunikatora np. w domu i pracy i zachodzi potrzeba połaczyc je w jedno aby np. w domu je wygodnie przeglądać w Tlenowej przeglądarce rozmów.

Okresowa zmiana wyglądu strony

W związku z ogłoszeniem żałoby narodowej, spowodowanej tragiczną śmiercią Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki oraz innych dziś zmarłych w wypadku prezydenckiego samolotu, wygląd strony został zmieniony na okres trwania żałoby narodowej.

Reorganizacja Pobieralni

Przyglądając się statystykom przeglądania i "krążenia" po stronie jej użytkowników, doszedłem do wniosku, iż potrzebna jest reorganizacja działu Pobieralnia.

Zmiany polegają, na zlikwidowaniu kategorii dla każdego programu z osobna i utworzenia, bardziej pojemnych kategorii, mogących mieścić więcej programów, jak :
- Bazy danych, programy do katalogowania;
- Dodatki do komunikatora Tlen.pl;
- Niesklasyfikowane (różne różności tutaj się mają znajdować :D);

Jednocześnie w pozycji, gdzie znajduje się każdy program dostępne jest archiwum starszych wersji, choć zdecydowanie zalecam pobieranie tylko najnowszych, ze względu na najróżniejsze poprawki. Niemniej jednak, gdyby ktoś wolał starszą - jest dostępna, jednak bez przesady - BF 1.0.1.16 i starszych już tutaj nie znajdziecie, to baardzo stara wersja..

Nowa wersja Tlen Password Decrypter - obsługuje profile Tlen 7

Nadeszła pora aby wprowadzić do Tlen Password Decryptera nową funkcję
- odszyfrowywanie hasła do profilu komunikatora Tlen 7.

Wprawdzie wersja 7 klienta sieci Tlen.pl, jest jeszcze w fazie beta, ale chodzą słuchy, iż w finalnej wersji nie zostanie zmieniony sposób szyfrowania hasła do profilu.

Program odszyfrowuje także pliki profili starszych wersji komunikatora Tlen.pl.

Nowa wersja Tlen Password Decrypter jest dostępna w Pobieralni.

Tlen Password Decrypter w alternatywnej wersji

Gryzło mnie od jakiegoś czasu pytanie "A może by tak zrobić wersję Tlen Password Decryptera dla czystego Windows ?", więc postanowiłem wreszcie to uczynić i tak oto ukazał się dzisiaj program o znanej już niektórym zapewne funkcjonalności lecz tym razem w wersji nie wymagającej Microsoft Net Framework 3.5. Ucieszy to z pewnością posiadaczy leciwych maszyn, gdyż na takich program w tej wersji powinien się uruchamiać szybciej. Jeśli chodzi zaś o posiadaczy względnie nowych maszyn (2-3 lata wstecz) nie powinni zauważyć większej różnicy w wersji dla MS Net Framework jak i tej tutaj opisywanej.

Tak więc niniejszym ogłaszam, iż Tlen Password Decrypter w wersji dla "czystego" (znaczy się bez potrzeby instalacji MS Net Framework, tam gdzie to wymagane) Windows jest dostępny w Pobieralni...

Tlen Archive Merger

Parę dni temu rozpocząłem prace na programem do scalania archiwów komunikatora Tlen.pl.
Zdarza się czasem tak, iż korzystamy z komunikatora na dwóch komputerach jednocześnie (albo i więcej) i potem potrzebujemy połączyć archiwum w jedną całość, aby sobie potem obejrzeć z kim , o czym i kiedy rozmawialiśmy.

Ponieważ komunikator Tlen.pl nie posiada takiej opcji zarówno w wersji 6.0.x.x jak i nic mi nie wiadomo aby taka funkcjonalność miała się pojawić w stabilnym wydaniu komunikatora w wersji 7, postanowiłem napisać takowy program.

AKTUALIZACJA - PROGRAM JEST JUŻ DOSTĘPNY DO POBRANIA

Tlen Reader Net - nowa wersja 1.0.3713.41568 dostępna !

W końcu zabrałem się za poprawienie sposobu w jaki program dekoduje datę i czas rozpoczęcia rozmowy oraz każdej wypowiedzi. Wynik mojej pracy jest zawarty w najnowszej wersji Tlen Reader Net.

W tej chwili poza zdekodowaną datą jest także dekodowany poprawnie czas - przedtem w miejsce czasu wstawiana była stała "01:00:00".

Jak zawsze polecam zaktualizowanie programu do najnowszej wersji.

Tlen Password Decrypter NET - Nowy program w Pobieralni

Zainspirowany artykułami Malcoma i Strupfingera na temat plików konfiguracyjnych komunikatora Tlen.pl postanowiłem napisać ten program. Został on umieszczony dzisiaj w Pobieralni.

Obecna wersja 1.0.3702.4124 odszyfrowuje loginy i hasła komunikatora Tlen.pl w wersji <= 6.0.3.77, tak więc jak na razie nie obejmuje przygotowywanej od jakiegoś czasu (wciąż w fazie beta) wersji 7 tego komunikatora.Nowa wersja Tlen Reader NET w Pobieralni

W Pobieralni została umieszczona nowa wersja Tlen Reader Net - 1.0.3695.27191, zawierająca szereg poprawek związanych ze znalezionymi błędami w działaniu programu :

Poprawione błędy (względem poprzedniej wersji):

* Zawiera zbiór poprawek związanych z błędem występującym po wykonaniu kilku czynności : tj. kiedy użytkownik otworzył archiwum usunięte , zamknął je , a potem przy próbie otwarcia nieusuniętego archiwum występował błąd.
* Pozycja menu Plik->koniec została zaimplementowana, tak więc teraz są dwa sposoby na zamknięcie programu.

Gorąco polecam pobranie najnowszej wersji.
PHP-Fusion PL