Powitanie

Witaj na mojej stronie domowej


poniżej znajdziesz podstawowe informacje o wersjach beta moich płatnych programów, jak również o tych na licencji open source :Programy do katalogowania multimediów : Biblioteka Filmów NET, Biblioteka Filmów vel. MK Film DB (opis), Kolekcja Gier Komputerowych (opis), MK Games Catalogue NET (opis).

Programy do katalogowania książek : Librarian Books Catalogue (BETA).

Programy narzędziowe dla Komunikatora Tlen.pl : Tlen Archive Merger (opis), Tlen7 Settings Backup (opis).

Programy narzędziowe dla komunikatora WTW : WTW Profile Backup NET,

Wtyczki dla komunikatora Tlen.pl : Scroll Lock Flasher Plugin (opis), Admin Bot Plugin (opis), Wishes Sender Plugin (opis).

Moje Repozytorium na github.com : Moje repozytorium na github.com

Wszystkim, którzy przekazywali mi sugestie odnośnie znalezionych błędów i nowych potrzebnych funkcji, dziękuję.

Na stronie dostępny jest też dział "POMOC", gdzie uzyskasz odpowiedź na najczęstsze pytania. Można także wyrazić swoja opinię w postaci komentarza pod artykułem lub plikiem w Pobieralni. Dostępne są także przewodniki do moich programów w postaci artykułów, przewodniki dla użytkowników komunikatora Tlen.pl (w tym dokumentacja dla programistów), a także różne inne publikacje na tematy komputerowe.

Na koniec pragnę zaznaczyć, iż programy nie zawierają złośliwego kodu, można je bez obaw pobierać i instalować, używać.

Pozdrawiam
Marcin Kałat

Zgodność Biblioteki Filmow 1.0.1.19 z Vistą

Po przetestowaniu podstawowych funkcji programu Biblioteka Filmów 1.0.1.19, okazało się, że program aby działać w Windows Vista wymaga następujących operacji :

- uruchomienia na koncie administratora z pełnymi poświadczeniami,
- uruchomienia w trybie zgodności z Windows XP SP2.

Można tego dokonać za pomocą kliknięcia PPM na ikonie programu, lub jego głównym pliku wykonywalnym, a następnie wybrać należy Właściwości -> Zgodność i tam ustawić w/w opcje.

Program był testowany na Windows Vista Home Premium 32-bit, tak więc podejrzewam, że ze wszystkimi "domowymi" wersjami będzie zgodny : Home Basic, Ultimate, no i Home Premium - 32-bit oraz Business.

Program nie był testowany na wersjach 64-bitowych tych systemów operacyjnych, ale podejrzewam, że także będzie działał.

AdmBot - plugin do Tlen.pl

Jakiś czas temu rozpocząłem prace nad nowym botem, którego zadaniem będzie pomóc operatorom i ownerom pokojów czatowych komunikatora Tlen.pl utrzymać porządek w pokojach. Koncepcja programu umieszcza go pomiędzy tak rozbudowanymi plugami jak czat.bot autorstwa denu a botami o mocno podstawowej funkcjonalności jak STX autorstwa Malcoma. Czat.bot jest dostępny na stronie komunikatora Tlen.pl, w dziale wtyczki.

Do opcji, które pisany przeze mnie bot będzie posiadał będzie się zaliczało :
- forever ban (lista loginów, przejmowanie banów z pokoju czatowego, odświeżanie banów w zadanym odstępie czasowym z uwzględnieniem zabezpieczenia anty-floodowego nowego tlena)
- anty-priv (możliwość zdefiniowania komunikatu dla próbujących pisać na priv)
- lista strzeżonych pokoi z zapamiętywaniem odpowiednich opcji dla każdego z nich osobno (forever ban, odświeżanie itp.)
- prawoklikowe menu wyświetlające login i opcje takie jak kick i ban (na jaki czas - kilkanaście do wyboru od 5 min. do forever bana + powód - z możliwością zapisania go w bazie danych bota).

Prace nad pluginem ida powoli ze względu na "klarujące się" zmiany w API czatów komunikatora Tlen.pl, których wprowadzanie trwa od jakiegoś czasu.
PHP-Fusion PL