Powitanie

Witaj na mojej stronie domowej


poniżej znajdziesz podstawowe informacje o wersjach beta moich płatnych programów, jak również o tych na licencji open source :Programy do katalogowania multimediów : Biblioteka Filmów NET, Biblioteka Filmów vel. MK Film DB (opis), Kolekcja Gier Komputerowych (opis), MK Games Catalogue NET (opis).

Programy do katalogowania książek : Librarian Books Catalogue (BETA).

Programy narzędziowe dla Komunikatora Tlen.pl : Tlen Archive Merger (opis), Tlen7 Settings Backup (opis).

Programy narzędziowe dla komunikatora WTW : WTW Profile Backup NET,

Wtyczki dla komunikatora Tlen.pl : Scroll Lock Flasher Plugin (opis), Admin Bot Plugin (opis), Wishes Sender Plugin (opis).

Moje Repozytorium na github.com : Moje repozytorium na github.com

Wszystkim, którzy przekazywali mi sugestie odnośnie znalezionych błędów i nowych potrzebnych funkcji, dziękuję.

Na stronie dostępny jest też dział "POMOC", gdzie uzyskasz odpowiedź na najczęstsze pytania. Można także wyrazić swoja opinię w postaci komentarza pod artykułem lub plikiem w Pobieralni. Dostępne są także przewodniki do moich programów w postaci artykułów, przewodniki dla użytkowników komunikatora Tlen.pl (w tym dokumentacja dla programistów), a także różne inne publikacje na tematy komputerowe.

Na koniec pragnę zaznaczyć, iż programy nie zawierają złośliwego kodu, można je bez obaw pobierać i instalować, używać.

Pozdrawiam
Marcin Kałat

MK Games Catalogue NET - wydane na Microsoft Store

Najnowsza stabilna wersja programu w tytule została wydana na platformie Microsoft Store, umożliwiającej zakup licencji na program za pomoca konta w sklepie Windows, celem instalacji MKGC NET na urządzeniu z systemem Windows 10. Ponieważ jest to klasyczna aplikacja dla Windows "zapakowana" niejako dla potrzeb dystrybucji w Sklepie Microsoftu, wspiera ona jedynie komputery PC (architektura x86, amd64). Koszt nabycia jednej licencji nieskromnie powiem - nie jest wygórowany, zważywszy na to, że program ma pewne ciekawe funcjonalności dla kolekcjonerów gier komputerowych, lecz pewne pomniejsze funkcje wymagają jeszcze dopracowania (wsparcie dla Origin, GOG.com itp.). Aktualnie działa pobieranie danych o posiadanych grach z publicznych profili Steam i pobieranie informacji o posiadanych i skatalogowanych grach z Internetu.

W zasobach tego serwisu jest dostępna wersja beta programu. Dla chcących przetestować program, co jakiś czas tutaj się takie wersje będa pojawiać.

Pozdrawiam serdecznie

Marcin Kałat

Nowa wersja programu do katalogowania gier dostępna

W dzisiejszej aktualizacji MK Games Catalogue NET, która jest ostatnia wersją wspierajaąca MS SQL Server Local DB, wprowadziłem poprawki kilku mniejszych błędów oraz poprawiłem stabilność pobierania listy gier ze steam. Są tam również poprawki pobierania danych nt. gier z gry-online.pl. Program także lepiej wspiera indywidualne profile użytkownika od tej wersji, ponieważ pliki zawierające konfiguracje publicznego profilu Steam uzytkownika oraz listy gier a także ustawień są obecnie trzymane w katalogu Moje Dokumenty\MKGamesCatalogue aktualnie zalogowanego użytkownika Windows.

Aktualnie ta wersja programu działa w trybie kompatybilności ze starszymi wersjami i podczas otwierania bazy danych w formacie *.mdf (SQL Server) automatycznie konwertuje ją do formatu xml. W formacie XML zapisywane sa 3 pliki - po jednym dla każdej tabeli zawierającej dane. Od tej pory program wykrywając pliki xml używa juz tylko tych plików do przechowywania danych.

Tradycjnie zapraszam do pobieralni.

MK

Życzenia Świąteczne

Z okazji trwających Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Sylwestra - życzę wszystkim Wszystkiego Najlepszego. Niech ten wyjątkowy czas sprawi, aby na Waszych twarzach zagościł uśmiech i aby dodał on więcej sił na nadchodzące dni po Nowym Roku.

Nowa wersja programu do katalogowania filmów z Listopada i garść informacji nt. planu wydań

W Listopadzie wrzuciłem do Pobieralni nowa wersję mojego programu do katalogowania filmów, która inaczej niż to było dotychczas, nie jest dystrybuowana w postaci instalatora, ale w postaci archiwum *.zip, odchudzonego o instalatory NET Framework oraz starej wersji silnika baz danych używanych w poprzednich wersjach. Program obecnie używa Net Framework 4.6 oraz MS SQL Server 2016 Local DB (instalator tej wersji jest dołaczony do archiwum *.zip dla wygody użytkownika).

Poza tym w najnowszym patchu zawarłem troche poprawek na błędy związane z obsługa ścieżek w pewnych nietypowych sytuacjach, oraz odchudziłem program o narzędzie auto-aktualizacji.

Obecnie jeśli chcecie wiedzieć czy pojawiła się nowa wersja - zapraszam w tym celu na ta stronę. Przynajmniej na razie, dopóki nie wprowadzę zmian w procesie aktualizacji programu, które sa w toku.

W kwestii planu wydań - ze wzgędu na za mała ilość czasu, który mogłem wygospodarować na wprowadzanie modyfikacji do programu, opisanych na forum, wprowadzanie tych zmian zostało przesunięte na 2017 rok, co mam nadzieję nastąpi w końcu. Mowa o poprawkach, które miałem wprowadzić w 2016 roku.

Z planu wydań wyleciały 2 punkty i są to kreatory importu baz danych z wersji programu, które były stosunkowo mało rozpowszechnione i zostały wydane dobre kilka lat emu, a jedna z nich 10 lat temu prawie. Biorąc pod uwagę ilośc testów, które miałbym przeprowadzić, i fakt, że są ważniejsze zmiany jakie chcę wprowadzić, w ramach swojego wolnego czasu, nie miało sensu utrzymywanie tych pozycji dalej w planach.

Nowa wersja programu do katalogowania gier komputerowych

W najnowszej wersji MK Games Catalogue NET oznaczonej numerem 1.11.6.1428 zaktualizowałem silnik baz danych, z którego korzysta program, do wersji MS SQL Server Local DB 2016, co pociąga za sobą potrzebę instalacji przez użytkownika nowszej wersji silnika baz danych, jeśli jeszcze nie ma w systemie tego pakietu redystrybucyjnego. Instalator jest dołaczony do paczki z archiwum.

Poza tym naprawiłem parę błędów związanych z instancjami bazy danych, konkretnie danych połaczenia z bazą danych, w związku z różnymi wersjami silnika baz danych od MS. Program w pewnych nietypowych scenariuszach lepiej sobe radzi z obsługą ścieżek, ale o tym jeszcze będzie na tej stronie news.

W planach na najbliższe wersje jest poprawienie algorytmu pobierania danych o grach z gry-online.pl oraz lepsze przystosowanie tego procesu dla użytkowników anglojęzycznych.

Nowa wersja programu do katalogowania gier komputerowych

W downloadzie serwisu pojawiła się nowa wersja MK Games Catalogue NET oznaczona numerem wersji 1.10.25.530 i zawierająca szereg poprawek. Naprawiłem buga związanego z tworzeniem bazy danych od nowa, bład ten został wprowadzony w ostatnich release-ach podczas wprowadzania nowej funkcjonalności. Podobnie jak w przypadku BF NET, zakładanie bazy danych zupełnie od nowa było testowane dosyć dawno, testy były prowadzone na już wypełnionych bazach danych.

Poza tym, program jest aktualnie dystrybuowany w postaci archiwum *.zip i nie zawiera dołaczonych do dystrybucji instalatorów Microsoft Net Framework 4.6.2 oraz Microsoft SQL Server Local DB 2012. Użytkownik, który nie ma w systemie tych binariów, powinien je pobrać ze strony Microsoft i zainstalować. Szczególnie dotyczy to silnika baz danych.

Nowa wersja programu do katalogowania filmów

W nowej wersji programu Biblioteka Filmów NET oznaczonej numerem 1.10.22.0427 naprawiłem kilka błędów, które wkradły się do programu podczas poprzednich release-ów.

M.in. naprawiłem błąd pojawiający sie podczas tworzenia nowej bazy danych, manifestujący się komunikatem błędu o nieprawidłowej operacji na bazie danych w związku z indeksem -1, naprawiłem również błąd polegający na nieprawidłowym starcie aplikacji po zignorowaniu powyższego błędu, podczas ponownego uruchomienia aplikacji. W testach to umknęło, ponieważ tam w użyciu są już wypełnione bazy danych. Niestety, tworzenie bazy danych od nowa zupełnie testowane było dawno :).

Chciałbym złożyc w tym miejscu podziękowania dla Pana Krzysztofa za szczegółowe informacje dot. powyższych błędów.

Nowa wersja programu do katalogowania książek

Dziś w Pobieralni pojawiła się nowa wersja programu do katalogowania książek, zawierajaca kilka poprawek, między innymi program działa już poprawnie pod Windows 10.1 x 64. Ta wersja programu została napisana przy użyciu bibliotek Qt 5, więc zmieniła się liczba i zawartość dll-ek dołączonych do programu. Program dalej wykorzystuje sqlite i jest zgodny z wcześniejszymi wersjami bazy danych książek.

Zamieszczona wersja programu wspiera 64 bitowe systemy Windows począwszy od Windows Vista, a (jak na razie) skończywszy na Windows 10.1.

Biblioteka Filmów NET 1.0.4.036 - nowa wersja opublikowana

W najnowszej wersji programu do katalogowania multimediów wprowadziłe 2 nowe funkcje :

1. dodałem funkcję automatycznego poprawiania ścieżki do plików okładek, w sytuacji kiedy zmieniła się litera dysku zawierającego domyślną bazę danych,

2. dodałem funkcję naprawiania uprawnień do plików i folderów zawierających baze danych po zmianie jej lokalizacji (może wymagać uprawnień administratora).

Program korzysta ze zaktualizowanego pakietu bibliotek MS .NET Framework 4.5.2, w porównaiu do poprzedniej wersji która korzystała z wersji 4.5.1 platformy .NET. Zmiana jest spowodowana tym, że za niedługo wersja 4.5.1 przestanie być wspierana przez MS, wedle komunikatów MS dostępnych na ich stronach internetowych.

Zapraszam do Pobieralni

MK

PHP-Fusion PL