Biblioteka Filmów NET vel MK Movie DB NET nowa wersja na Microsoft Store

10-04-2021 Ogłoszenia

Po długim okresie certyfikacji w Microsoft, nowa wersja programu Biblioteka Filmów NET, na Microsoft Store znana jako MK Movie DB, została wydana. Dla niezdecydowanych czeka tam 1 dniowy trial, dla chętnych aby kupić cena wynosi trochę ponad 10 PLN za licencję.

Przechodząc do meritum jednak: co owa aktualizacja zawiera ? Mianowicie tak jak w wersji beta dostępnej w pobieralni została tam dodana zakładka Muzyka, pozwalająca katalogować utwory muzyczne użyte w filmach, kwestie związane z konwersjami ze starego formatu bazy danych do nowego oraz tym, że program używa jednego pliku XML o otwartym standardzie opisałem już w poprzednich postach, w Download, na stronie tej wersji jest też to opisane. Wersja dla sklepu Microsoftu ma jednak poprawki błędów oraz jest zgodna z Windows 10 S, tj uruchomi się i działa bez problemu na systemie MS, który ma bardzo podniesione zabezpieczenia względem wersji tradycyjnej.

Względem wersji beta zostały wycięte 2 funkcjonalności, które i tak nie miały dużego znaczenia, a są niezgodne z Windows 10 S - okno ustawień aplikacji, z którego chyba nikt nie korzystał, oraz skanowanie wskazanego folderu w poszukiwaniu filmów, za pomocą rozszerzeń powłoki, co konfliktowało z założeniami jakie ustalił Microsoft dla wersji 10 S najnowszych okienek. Nie sa to, jak widzicie zmiany, które by komukoliwek bardzo przeszkadzały, ja sam tych funkcji praktycznie nie używam. Poza tym, w przygotowaniu jest funkcja pozwalająca wskanować informacje o filmach ze wskazanego katalogu w sposób zgodny w Windows 10 S.

Kolejna wersja beta pojawi się niebawem. Tymczasem zapraszam do sklepu Microsoftu, lub jeśli ktoś chce po testować wersję beta, do działu Download. Przypominam, tym, co są tutaj pierwszy raz, że od dawna w Download są dostępne wersje Open Source programów do katalogowania dla Windows, jak i wersje wielo-platformowe napisane w Javie. Są one aktualizowane rzadziej, ale na typowym desktopie działają bez problemu.Nowa wersja Biblioteki Filmów NET - 3.0.10 jest już dostępna

25-02-2021 Ogłoszenia

W opublikowanej dzisiaj nowej wersji Biblioteki Filmów NET, oznaczonej numerem wersji 3.0.1.0, wprowadziłem kilka zmian, w postaci : 1) dodanej obsługi katalogowania ścieżek dźwiękowych w filmach, 2) baza danych aktualnie mieści się w jednym pliku XML, pliki okładek dalej są w katalogu /covers

Program otwierając bazę danych w starszym formacie wersji 2.0 automatycznie ja skonwertuje do nowego formatu. Dane w starym formacie są zachowywane jako kopia zapasowa, przed konwersją.

Zapraszam zatem do DownloaduLibrarian Books Catalogue dla Windows, Mac Os, Linux

27-11-2020 Bazy danych

Na stronie free.mkalat.pl pojawił się jakiś czas temu nowy darmowy (freeware) program do katalogowania książek, zgodny z Windows, Mac Os, Linux. Poza możliwością opisania książek na wiele sposobów, program w tej wersji pozwala wyeksportować zawartość bazy danych do pliku XML zgodnego z oprogramowaniem innych producentów jak np. MS Excell, czy MS Access.

Jego imię to Librarian Books Catalogue for Java, albowiem został napisany on przeze mnie w Javie. Jedna "binarka" się uruchomi pod każdym systemem operacyjnym, na który jest dostępne Java Runtime Environment 8.

Baza danych programu w wersji dla Javy jest zgodna z wersją Librarian Books Catalogue for Windows, nie jest wymagany żaden dodatkowy import.

Java Runtime Environment 8 jest dostępne do pobrania za darmo ze strony Oracle. Program jest też zgodny z Open JRE 8 (open source - owa implementacja).

Trwają prace nad wersją na Androida. A także nad webowym projektem integrującym za pomocą Web API możliwości wszystkich programów do katalogowania mojego autorstwa, pozwalając na bezproblemową wymianę informacji o katalogowanych książkach, filmach, czy grach pomiędzy urządzeniami oraz backupo-wać bazy danych w/w na bezpiecznych serwerach.Librarian Books Catalogue for Java 1.0

10-11-2020 Ogłoszenia

W Pobieralni własnie wylądował nowy program na licencji freeware, będący napisanym w Java przepisanym od zera programem Librarian Books Catalogue. Ponieważ program jest napisany w Javie, jest zgodny ze wszystkimi systemami operacyjnymi dla których istnieje środowisko uruchomieniowe Java Runtimw Environment 8, czyli Windows, Linux, MacOS. Program oferuje to samo co LBC dla Windows plus, wygodniejsze wyszukiwanie, eksport danych do XML.

Baza danych LBC for Java jest zgodna na ta wersję z ta dla LBC for Windows.

Zapraszam do Pobieralni

Marcin KałatMk Books Catalogue NET na Microsoft Store

17-09-2020 Produkty

W Microsoft Store wylądowała właśnie płatna wersja MK Books Catalogue NET - programu do katalogowania książek, mojego autorstwa. Program wykorzystuje otwarte standardy XML-owe do zapisu bazy danych, ułatwiające import bazy danych do programów typu arkusz kalkulacyjny popularnego producenta, zawiera dużo pól którymi możemy opisać posiadana kolekcję w dowolny sposób, filtrować po nich i wyszukiwać w nowy łatwiejszy sposób.

Dla niezdecydowanych jest dostępny 1 dniowy Trial, na max 10 urządzeniach z systemem Windows 10 per konto.

Licencja jest wieczysta per konto Microsoft (po dokładne informacje na temat licencjonowania odsyłam do strony Microsoft).Pierwsza Poprzednia Strona : 1 z 52 Następna Ostatnia