16-11-2014 Ogłoszenia
Trwają testy opracowanej funkcji skanowania nośnika/katalogu w poszukiwaniu filmów, odczytywania ich atrybutów oraz dodawania ich do bazy danych. Program korzysta w tej wersji z możliwości systemowego shella, aby osiągnąć ten efekt. Myślę nad dodaniem filtrowania zawartości katalogu, aby wykluczyć pliki innych typów np. tekstowe, albo zdjęcia czy inne multimedia, które moga się znaleźc w takim katalogu, który użytkownik może wskazac programowi do dodania do bazy danych.
Zastanawiam sie nad dodaniem opcji automatycznego pobierania, dla tak dodanych filmów do bazy danych, informacji o nich z Internetu. Było by to bardzo funkcjonalne.
Aktualizacja :
Funkcja skanowania i dodawania filmów z danego katalogu lub nośnika została przetestowana na zbiorze plików wideo najpopularniejszych formatów; program również radzi sobie z dodawaniem programów telewizyjnych nagranych za pomocą funkcji Media Center, wbudowanej w Windows.
Program w najnowszej wersji BETA zawierającej wymienione funkcje został wrzucony do downloadu
05-11-2014 Ogłoszenia
Od jakiegoś czasu powoli trwają prace nad zastosowaniem mniej zależnego od technologii Microsoftu silnika bazodanowego w programach dla kolekcjonerów gier komputerowych i filmów, podanych w tytule. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, iż Microsoft niedawno zdecydował się stopniowo zastąpić MS SQL Server Compact Edition swoim nowszym rozwiązaniem, a ja nie zamierzam z niego korzystać (tego nowszego), zamiast tego skorzystam z rozwiązania niezaleznego od MS, lub z własnego formatu bazodanowego, tak jak w przypoadku natywnych programów do tego samego celu stworzonych przeze mnie.
W wersji programów, która domyślnie korzysta z nowego silnika, zaraz po uruchomieniu pojawi się kreator konwersji między starym formatem, a nowym, w odniesieniu do domyślnej bazy danych. W przypadku próby załadowania do programu bazy danych z innej niż domyślna lokalizacja (wszak te programy zapewniają możliwość tworzenia wielu baz danych) pojawi sie okno z pytaniem czy chcemy i tę bazę danych przekonwertować do nowego formatu.
Tytułem przypomnienia informuję, iż domyślna lokalizacja bazy danych dla programów takich jak Biblioteka Filmów NET czy MK Games Catalogue NET, znajduje się w katalogu Moje Dokumenty aktualnie zalogowango użytkownika w systemie Windows. Informację o tym można znaleźć także w pomocy do tych programów.
25-10-2014 Ogłoszenia
W najnowszej becie programu do katalogowania filmów - Biblioteka Filmów NET - wprowadziłem kilka poprawek błędów, zaktualizowałem tłumaczenie programu na jezyk angielski (interfejs w tym języku pojawia się tylko jeśli jezyk systemu operacyjnego użytkownika jest inny niż polski), oraz przede wszystkim dodałem pole zawierające listę wszystkich filmów, znajdujące się po prawej stronie głownego okna. Kliknięcie na dowolny rekord w tym polu, przenosi formularz Film, do tego wybranego filmu. Daje to możliwość, poza standardowym przewijaniem po jednym rekordzie, przeskoczenia od razu do wybranego przez nas filmu. Oczywiście formularz film zachowuje się tak jak zawsze umowzliwiając pełen zestaw operacji na aktualnie oglądanym rekordzie filmu.
W najbliższych wersjach zamierzam zaktualizować algorytmy pobierania danych z filmweb.pl, i być może powrócić do starego pola zawierajacego listę wykrytych na filmwebie filmów pasujących do wzorca, który określa użytkownik programu, zamiast okna przeglądarki gdzie wybiera się film do pobrania danych.
Więcej o planach na przyszłe wersje można przeczytać na forum.
Na ciekawych jak wygląda / wyglądał program w przeszłości dostepna jest galeria screenshotów tego programu, można ja znaleźc w menu strony, po lewej.
24-10-2014 Ogłoszenia
W najnowszej becie programu do katalogowania gier komputerowych, posiadanych, bądź to w postaci tradycyjnych pudełek, czy tez na Steam i pobierania danych o tych produkcjach z Internetu, dodałem w oknie głownym programu duże pole listy, wyświetlające wszystkie posiadane i skatalogowane gry. Kliknięcie na dowolną pozycję z tej listy automatycznie przeniesie formularz gra do tej gry, wyświetlając jej dane. Oczywiście tradycyjne przyciski nawigacji po rekordach zostały zachowane dla wygody użytkownika. Przyciski dodawania, zapisywania, usuwania danych znajdują sie dalej w tych samych miejscach, co poprzednio i nie zmieniły swojej funkcji - pozwalają operowac na danym, konkretnym wyświetlonym rekordzie / grze.
23-10-2014 Ogłoszenia
Poza dodaniem obsługi Origin w niedalekije przyszłości pojawi sie w programie funkcja / okno umożliwiające podgląd listy wszystkich posiadanych gier z możliwością przejścia do każdej z nich za pomoca kliknięcia.
Kolejną niezbędną funkcja jaka zamierzam wprowadzić do programu jest usuwanie duplikatów już skatalogowanych gier z możliwością przejrzenia rekordu konkretnej gry, zanim zdecydyjemy się ja usunąć, celem dokonania porównania który rekord chcemy zachować. W przyszłości ekran zawierający tą funkcjonalnośc będzie umożliwiał połaczenie dwóch rekordów w jeden w sytuacji znalezienia duplikatu.
Niewykluczone, że te funkcje pojawią się jeszcze przed końcem tego roku.
Stay tuned ;)