MK Books Catalogue NET Prezentacja

02-05-2022 Ogłoszenia

Niewielki, zaawansowany program do katalogowania książek, pozwalający opisać zbiór książek wieloma informacjami, pogrupowanymi w wygodnym i przejrzystym interfejsie użytkownika. Program wykorzystuje otwarte standardy XML do zapisu bazy danych książek, co czyni łatwym importowanie bazy danych programy do innych baz danych czy arkuszy kalkulacyjnych. Program pozwala na szybkie i łatwe filtrowanie i wyszukiwanie dużych kolekcji skatalogowanych książek. Program jest po polsku.

Funkcje

 • katalogowanie książek
 • wyszukiwanie zbiorów
 • filtrowanie zbiorów
 • wygodny i przejrzysty interfejs
 • otwarte standardy XML
 • Możliwość sporządzenia listy wypożyczeń
 • Możliwość podania informacji nt. sklepu do bazy danych
 • Możliwość opisania książki na bardzo wiele sposobów
 • katalogowanie autorów, wydawców
 • możliwość podania wyczerpującego opisu publikacji
 • wyszukiwanie po ISBN

Link do mojej firmowej strony : https://marcinkalat.com.plTlen reader NET - aktualizacja

05-04-2022 Ogłoszenia

Na prośbę użytkownika programu zrekompilowałem stary program Tlen Reader NET, którym można odczytać archiwum komunikatora tlen.pl v. 6, także to ze skasowanymi rozmowami, które mamy aktualnie na dysku w profilu komunikatora i podniosłem wersje wspieranego Microsoft Windows do 10 oraz Microsoft NET Framework do 4.6.1, platforma Any CPU.

Program został opublikoway na licencji GNU GPL 3.

Link do programu : https://mkalat.pl/dls/pl/download/135

MK Books catalogue NET - Roadmap trello

03-04-2022 Ogłoszenia

MK Books Catalogue NET w ciągu minionego roku doczekało się jednej małej aktualizacji. Są plany rozwoju programu o funkcje pozwalające nieco zautomatyzować proces dodawania książek do kolekcji w programie : trello roadmap - plan funkcjonalności do wprowadzenia opisuje co ma zostać wprowadzone i nad czym prowadzone są prace. Pamiętajcie, że to nie są wszytskie planowane funkcje, mam jeszcz w w fazie projektowania inne rzeczy związane z API.Biblioteka Filmów NET vel MK Movie DB NET nowa wersja na Microsoft Store

10-04-2021 Ogłoszenia

Po długim okresie certyfikacji w Microsoft, nowa wersja programu Biblioteka Filmów NET, na Microsoft Store znana jako MK Movie DB, została wydana. Dla niezdecydowanych czeka tam 1 dniowy trial, dla chętnych aby kupić cena wynosi trochę ponad 10 PLN za licencję.

Przechodząc do meritum jednak: co owa aktualizacja zawiera ? Mianowicie tak jak w wersji beta dostępnej w pobieralni została tam dodana zakładka Muzyka, pozwalająca katalogować utwory muzyczne użyte w filmach, kwestie związane z konwersjami ze starego formatu bazy danych do nowego oraz tym, że program używa jednego pliku XML o otwartym standardzie opisałem już w poprzednich postach, w Download, na stronie tej wersji jest też to opisane. Wersja dla sklepu Microsoftu ma jednak poprawki błędów oraz jest zgodna z Windows 10 S, tj uruchomi się i działa bez problemu na systemie MS, który ma bardzo podniesione zabezpieczenia względem wersji tradycyjnej.

Względem wersji beta zostały wycięte 2 funkcjonalności, które i tak nie miały dużego znaczenia, a są niezgodne z Windows 10 S - okno ustawień aplikacji, z którego chyba nikt nie korzystał, oraz skanowanie wskazanego folderu w poszukiwaniu filmów, za pomocą rozszerzeń powłoki, co konfliktowało z założeniami jakie ustalił Microsoft dla wersji 10 S najnowszych okienek. Nie sa to, jak widzicie zmiany, które by komukoliwek bardzo przeszkadzały, ja sam tych funkcji praktycznie nie używam. Poza tym, w przygotowaniu jest funkcja pozwalająca wskanować informacje o filmach ze wskazanego katalogu w sposób zgodny w Windows 10 S.

Kolejna wersja beta pojawi się niebawem. Tymczasem zapraszam do sklepu Microsoftu, lub jeśli ktoś chce po testować wersję beta, do działu Download. Przypominam, tym, co są tutaj pierwszy raz, że od dawna w Download są dostępne wersje Open Source programów do katalogowania dla Windows, jak i wersje wielo-platformowe napisane w Javie. Są one aktualizowane rzadziej, ale na typowym desktopie działają bez problemu.|< < Strona : 2 z 54 > >|