Poszukiwani testerzy dla programu Tlen Reader NET Portable

01-09-2012 Ogłoszenia

Tak jak w tytule poszukuję osób chętnych przetestować w wolnym czasie program Tlen Reader NET Portable na systemach Mac OS X oraz innych niż Debian dystrybucjach Linuxa np. Fedora, Mandriva, Suse, Slackware, Gentoo, Ubuntu itd. Pomagając w rozwoju programu na inne niż Windows platformy pomagacie uczynic go lepszym dla ogółu, a zatem macie swój udział w misji dostarczenia dobrego i stabilnego programu dla społeczności komunikatora Tlen.pl, za co ta społecznośc z pewnością będzie Wam wdzięczna.

Z pozdrowieniami

MK



Poradnik do Tlen Reder NET Portable opublikowany

31-08-2012 Ogłoszenia

Na stronie został opublikowany poradnik opisujący bardzo podstwowe kwestie dotyczące przenośnej wersji programu Tlen Reader NET. W artykule Użytkownik programu znajdzie podstawowe informacje pottzebne do pracy z programem w systemi Linux. Link do artykułu



Tlen Reader NET Portable 1.0.6.3 dla Windows Linux Mac dostępny

31-08-2012 Ogłoszenia

Po dokonaniu niezbędnych dostosowań i testów na systemie Linux (Mac Os nie był testowany, ale jeśli są chętni...) opublikowałm dzisiaj wersje przenośną programu Tlen Reader NET oznaczoną numerem wersji 1.0.6.3, którą można uruchamiac zarówno na systemie operacyjnym Windows, jak i Linux czy Mac, pod warunkiem, że w posiadanym systemie Linux czy Mac Os jest zainstalowany pakiet Mono wraz z niezbędnymi dodatkowymi bibliotekami, dostepnymi w większości dystrybucji Linuxa; tak samo sprawa ma się z Mac-em.  Wiem, że dla Maca także istnieje port Mono, więc są szanse, że i tam program się uruchomi.

Wersja Portable aplikacji nie posiada instalatora, ani narzedzia auto aktualizacji, jest dystrybuowana w postaci archiwum 7-zip zgodnego zarówno z Windows jak i Linux (i prawdopodobnie tez i Mac, ale to nie było testowane).

W najbliższym czasie opublikuję troche poradników nt. uruchamiania Tlen Reader NET Portable pod Linuxem - generalnie w menedżerze plików pod Linuxem należy wybrać jako narzedzie uruchamiające Tlen Reader NET Portable pakiet Mono (mam na myśli dowolny menager dostępny pod powłoke graficzną dla Linuxa np. Gnome czy KDE).

Według testów przeprowadzonych na Debianie, aplikacja się uruchamia i poprawnie otwiera oraz dekoduje i wyświetla archium komunikatora Tlen.pl.



MK Games Catalogue NET 1.0.4.15 - nowa wersja wydana

30-08-2012 Ogłoszenia

W zeszłym tygodniu wydałem nowa wersję programu do katalogowania gier komputerowych mojego autorstwa - MK Games Catalogue NET. Wśród nowości są przede wszystkim poprawki związane z pobieraniem danych z Internetu nt. skatalogowanych gier - np. w najnowszej wersji program lepiej odfiltrowuje w kodzie HTML pobranym z Internetu opis gry i tym samym na końcu opisu, który program importuje do bazy danych, juz nie powinien sie pojawiać znak <. Kolejna poprawką jest poprawienie ograniczeń dla pola WWW, gdzie zapisywany jest link do strony o grze. Obecnie jeśli link jest dłuższy niz pole może przyjąć, powinien być on obcięty. Niestety takie rzadkie przypadki się zdarzają, ale jednynie w przypadku naprawde długich linków. W znajdujacej się prawie od tygodnia w Pobieralni nowej wersji poprawiłem także proces sprawdzania aktualizacji podczas startu aplikacji - błąd polegał na tym, że niezaleznie od ustawień aplikacji aktualizacje nie były sprawdzane podczas uruchamiania programu. Dopiero reczne wymuszenie sprawdzenia czy aktualizacje są dostępne za pomocą odpowiedniej opcji w menu Pomoc dawało porządany skutek. Obecnie program podczas uruchamiania sprawdza najpierw ustawienia - czy aktualizacje są włączone, jeśli tak to uruchamia moduł auto aktualizacji. Dlatego po zainstalowaniu nowej wersji programu nalezy skontrolować w ekranie ustawień czy ustawienie odpowiada własnym preferencjom i w razie potrzeby zmienić konfigurację na odpowiednia do własnych potrzeb.

Pełna lista poprawek znajduje sie na Forum



MK Games Catalogue NET 1.0.4.9 wydany

13-08-2012 Ogłoszenia

W najnowszej wersji program MK games Catalogue NET pożegnał się ze statusem Bety, a stał sie wersją stabilną. Po odpowiednich testach uznałem bowiem, że program już nie powinien sprawiac przykrych niespodzianek.

W tej wersji mamy parę poprawek mniejszego kalibru, aczkolwiek na pewno umilających życie jak np. lepsze ładowanie daty premiery gry z Internetu do pola tekstowego, powiększony zakres informacji pobieranych z Internetu nt. danej gry. Obecnie program pobiera nastepujące informacje o grze z Internetu : okładka, data premiery, wydawca, producent, strona www o grze (pomoc techniczna), Opis, Minimalne wymagania sprzętowe. Reszty danych (np. nośnik, cena, ocena) jak na razie nie zdecydowałem się właczyć do mechanizmu pobierania z Internetu, bowiem u każdego gracza może byc z tym innaczej - np. niektórzy mogą ta sama grę opisana w katalogu jako dostępna na DVD, mieć np. w postaci Digital Copy z popularnego Steam, tak samo z ceną - jeden człowiek może grę kupic za 9,99 w Empiku, inny w dniu premiery za 100 zł. W kwestii oceny gry sprawa jest chyba jasna - każdy ma inną. Program pozwala katalogować WŁASNE dane na temat gry przede wszystkim - tj. z Internetu pobierane sa tylko te informacje, które najlepiej stamtąd pobrać właśnie, inne są pozostawiane użytkownikowi.



|< < Strona : 25 z 54 > >|